Przeszczep włosów - Poznań - Transplantacja Włosów

Przeszczep włosów

Zadaniem włosów jest termoregulacja i ochrona naszego organizmu, jednak nie są to jedyne ich funkcje. Włosy mają dla nas szczególne znaczenie. Poza samymi walorami estetycznymi, dzięki nim możemy określić to, w jakim jesteśmy nastroju w danej chwili, natomiast modelując dowolną fryzurę, możemy oddać lustrzane odbicie naszego charakteru.

Istnieje wiele przyczyn utraty włosów – niezależnie od wieku czy płci, każdego to może spotkać. Pojawiają się jednak coraz to nowsze metody leczenia tej dolegliwości. W zależności od poziomu jej zaawansowania, jesteśmy w stanie użyć wielu najróżniejszych preparatów odbudowujących i zwalczających kolejne etapy wypadania włosów. Niestety większość specyfików jest niezbyt skuteczna, dlatego Mandala Beauty Clinic wraz ze swoimi specjalistami wykonującymi przeszczepy włosów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pacjentów dotkniętych tą przypadłością.

Przyczyny przykrego problemu wypadania włosów

Łysienie wbrew pozorom nie występuje tylko w okresie starzenia się organizmu, może  posiadać najróżniejsze podłoża oraz nie musi objawiać się tylko u mężczyzn.

Wypadanie włosów ma najczęściej podłoże genetyczne. Tzw. łysienie pierwotne odpowiada za 95% wszystkich zdiagnozowanych przypadków, a najczęściej dopada ono mężczyzn (80% pacjentów). Bezpośrednią przyczyną łysienia androgenowego jest nadwrażliwość organizmu na dihydrotestosteron (DHT), czyli związek chemiczny pochodzący od męskiego hormonu – testosteronu. Dihydrotestosteron oddziałuje na receptory androgenowe mieszków włosowych, doprowadzając do ich stopniowego zaniku. Opóźnia w ten sposób produkcję zdrowych włosów, a po pewnym czasie całkowicie wstrzymuje.

Łysienia pierwotnego, mimo tak rozwijającej się współczesnej medycyny, nie można wyleczyć. Istnieją jednak skuteczne sposoby, aby próbować zniwelować jego efekty. Istnieje wiele metod, ale najskuteczniejszą jest transplantacja włosów, do której kwalifikuje chirurg plastyczny. W Mandala Beauty Clinic pracują lekarze specjalizujący się w tej dziedzinie medycyny. Zapraszają na konsultacje dotyczące wypadania włosów. Podczas wizyty wstępnej specjalista zajmie się dokładnymi oględzinami skóry głowy oraz stanu włosów, następnie doradzi i niewątpliwie odpowie na każde pytanie dotyczące problemu.

Poza samym wspomnianym wcześniej łysieniem androgenowym istnieją również inne przyczyny wypadania włosów. Mogą powodować je czynniki takie jak chemioterapia, radioterapia oraz przyjmowanie niektórych leków. Łysienie może zostać także spowodowane stanem zapalnym skóry (np. grzybicą), stresem najróżniejszego pochodzenia, paleniem papierosów, środkami kosmetycznymi (np. trwałą ondulacją), a nawet nieprawidłową fryzurą (wiązanie włosów w tzw. koński ogon).

Przeszczep włosów jako najskuteczniejsza metoda do walki z łysieniem

Istnieje wiele metod zwalczania tej uciążliwej choroby. Pojawiają się coraz to nowsze technologie, zabiegi pielęgnacyjne czy reklamowane przez różne firmy produkty, które mają za zadanie, w zależności od przebiegu łysienia, pozbyć się zakoli lub zamaskować wyłysiałe miejsca na głowie. Często jednak dochodzi do sytuacji, w których prezentowane w mediach produkty są jedynie minimalnie odświeżonymi preparatami sprzed lat, a ich głównym celem jest zysk producenta. Mandala Beauty Clinic oferuje to, co najważniejsze dla klienta, skuteczną walkę z niedoskonałościami zarówno związanymi z łysieniem u kobiet, jak i mężczyzn. Aby przeciwdziałać chorobie i pomóc pacjentom, klinika postawiła na usługi związane z transplantacją włosów. W swojej ofercie Mandala ma dwie najskuteczniejsze metody przeszczepu, dające rewelacyjne rezultaty: Strip i FUE. Oba zabiegi posiadają wiele zalet, jednak różnią się techniką, skutecznością i trwałością efektów.

Metoda Strip (FUT) to starsza i wciąż jeszcze najpopularniejsza technika przeszczepu (alternatywą jest metoda FUE) polegająca na pobraniu owłosionego paska skóry z tyłu głowy, gdzie włosy stale rosną i nie wypadają. Pobrany pas skóry w warunkach ambulatoryjnych jest dzielony na mikroimplanty, które są precyzyjnie segregowane na przeszczepy (jednostki cebulowe) – składają się z jednego do trzech włosów. Następnie uprzednio przygotowane mieszki włosów (grafty) są pojedynczo wszczepiane w miejsce docelowe. Skóra na głowie znajdująca się wokół miejsca użytego do wycięcia pasa zostaje naciągnięta i zszyta, a na miejscu zszycia pozostaje blizna linearna. Okres trwania gojenia w przypadku tego zabiegu trwa do trzech miesięcy.

Technika FUE (Follicular Unit Extraction) jest nowszą alternatywą transplantacji włosów dla Strip. Polega ona na pobieraniu punktowym pojedynczych przeszczepów, które są grupowane według liczby włosów znajdujących się w mieszku włosowym, a następnie w warunkach ambulatoryjnych sprawdzane przez mikroskop. Zdrowe, wysegregowane włosy zostają wszczepione w miejsce docelowe. Technika FUE jest mało inwazyjna, ponieważ nie wykorzystuje skalpela, lecz specjalistyczne narzędzie, którego średnica mierzy do 1.0 mm. Wykwalifikowany specjalista za pomocą tego przyrządu może oddzielić mieszek włosów od tkanki skóry. W przeciwieństwie do metody Strip metoda FUE nie pozostawia większych blizn, a jedynie takie, których nie jesteśmy w stanie zauważyć gołym okiem. Dlatego też Follicular Unit Extraction jest  popularniejsza wśród osób, które preferują krótkie strzyżenie. Czas rekonwalescencji po zabiegu FUE jest niedługi, trwa zaledwie kilka dni.

Metoda Strip czy metoda FUE – która technika skuteczniej zapobiega wypadaniu włosów?

Zestawiając obie te metody leczenia łysienia, jesteśmy w stanie zauważyć wiele różnic pomiędzy nimi. Każda z nich posiada również zalety. W przypadku metody Strip jej atutami jest niski koszt zabiegu oraz czas jego trwania, a sposób pobrania włosów pozwala na pełne wykorzystanie potencjału. Natomiast plusami techniki FUE jest mała inwazyjność, szybkie gojenie, mały dyskomfort oraz możliwość stylizowania krótkich fryzur.

Ponad dziesięć lat temu istniała teoria mówiąca, że technika FUE jest w stanie wyprzeć  Strip. Jednak  z czasem udowodniono, że obie te metody są od siebie zależne i nawzajem się uzupełniają. Po zabiegu Strip zostaje blizna, którą dzięki metodzie FUE można zminimalizować. Mieszki włosów są przeszczepiane w zabliźnione miejsce (pionierem tej metody był założyciel Mandala Beauty Clinic). Dlatego tak naprawdę nie możemy wybierać pomiędzy tymi technikami, ponieważ obydwie mają bardzo duże znaczenie w medycynie estetycznej. Każda spełnia swoje zadanie, skutecznie redukując wszelkie niedoskonałości związane z zakolami czy innymi etapami łysienia.

Dlaczego Mandala Beauty Clinic?

Jak wiadomo, nie tylko techniki zabiegowe czy leki odpowiadają za sukces leczenia łysienia. Równie ważny jest wybór odpowiedniej kliniki wraz ze specjalistami, którzy będą w stanie pomóc w danym przypadku. Poznańska Mandala Beauty Clinic należy do zdecydowanych liderów pod względem jakości usług oraz doświadczenia lekarzy. Została założona przez specjalistę chirurgii plastycznej i estetycznej dra Samira Ibrahima. Dr Ibrahim posiada ogromne doświadczenie – wykonał już ponad 30 000 przeszczepów włosów i jako pierwszy dokonał udanej transplantacji włosów w bliźnie. Decydując się na leczenie łysienia w Mandali, możemy więc mieć pewność, że jesteśmy w rękach profesjonalistów.

Kontakt

Mandala Beauty Clinic

ul. Zofii Nałkowskiej 59/U3
60-573 Poznań

Tel: +48 61 833 08 81
klinika@mandalaclinic.com

Klinika jest otwarta
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 9:00 do 17:00