Powiększanie piersi - Operacja powiększenia biustu w Poznaniu

Powiększenie piersi

Sex appeal, to nasza broń kobieca… – wszyscy znamy słowa tej piosenki, która liczy sobie już ponad 70 lat! Mimo upływu czasu, prześcigających się trendów, fali spódnic w grochy, po trzynastocentymerowe obcasy, jedna rzecz wciąż pozostała niezmienna – pragnienie atrakcyjnego i zmysłowego wyglądu. Z pewnością w osiągnięciu takiego stanu pomogą nam nasze kobiece krągłości – zgrabne pośladki i odznaczający się biust. Niestety, nie zawsze natura obdarza nas takimi atutami… Na całe szczęście z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, dzięki której możemy ukształtować swoje ciało. W poniższym artykule skupimy się na zabiegu jakim jest  powiększenie piersi – bezpieczniej operacji, która może zostać przeprowadzona różnymi metodami, od wszczepienia implantów, po wypełnianie tłuszczem, a wszystko to pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów w prestiżowej klinice Mandala Beauty Clinic.

Uważasz, że Twoje piersi są za małe? A może nie podoba Ci się ich kształt? Zastanawiałaś się już, jak powiększyć biust, ale wciąż nie możesz przekonać się do zabiegów, które oferuje chirurgia plastyczna? Czas najwyższy zmienić zdanie i dołączyć do grona szczęśliwych osób, które dzięki operacji plastycznej nabrały pewności siebie i niewątpliwie zmieniły tym swoje życie!

Wszczepienie implantów

Powiększanie biustu tą metodą jest najpopularniejszym zabiegiem. Istnieją różne rodzaje i kształty wypełnienia – od form okrągłych, po implanty anatomiczne, które nadają piersiom wygląd najbardziej zbliżony do naturalnego. Sposób nacięcia (wokół otoczki sutkowej, w okolicy pachy lub wzdłuż fałdu pod piersią) jest uzgadniany ze specjalistą, by wybrać dogodną opcję w zależności od indywidualnych czynników. Przeprowadzenie takiego wywiadu stanowi kluczowy element dalszego postępowania. W jego trakcie lekarz sprawdzi, czy nadajemy się do zabiegu oraz doradzi najlepsze rozwiązanie w danym przypadku. Pamiętajmy przy tym, że piękne piersi widziane u koleżanki, nie zawsze będą prezentować się tak samo pod naszym stanikiem. Warto zatem rozważyć wszelkie opcje, które zaproponuje nam klinika – z pewnością dopilnuje, abyśmy opuściły ją w pełni zadowolone!

Zalecenia przed operacją piersi

Podstawową kwestią poprzedzającą operację jest wykonanie specjalnych badań, które pozwolą ocenić, czy nasz stan zdrowotny pozwala na poddanie się zabiegowi. Już na wstępie należy podkreślić, że kobiety w ciąży nie zostaną dopuszczone do operacji. Dodatkowo, pacjentka nie powinna spożywać wyrobów tytoniowych, opalać klatki piersiowej oraz przyjmować leków, które mają w swoim składzie kwas salicylowy. Szczegółowych informacji odnośnie do postępowania przed operacją biustu udzieli lekarz na podstawie przeprowadzonego wywiadu.

Operacja plastyczna piersi  – Przebieg zabiegu

Po przejściu wszystkich badań i zakwalifikowaniu się do operacji można przystąpić do spełnienia naszego marzenia – jakim jest powiększenie piersi. Zalecenia w dniu operacji biustu to przede wszystkim przybycie do kliniki na czczo – nie możemy sobie nawet pozwolić na rozluźniającą herbatkę przed wyjściem. Procedurę poprzedza wykonanie ogólnego znieczulenia. Następnie chirurg plastyczny nacina uzgodnione wcześniej miejsce w celu aplikacji implantów. Cała operacja trwa około dwóch godzin i kończy się zabezpieczeniem piersi w postaci nałożenia na nie specjalnego biustonosza (jest on również odpowiedzialny za kształtowanie operowanego biustu).

Zalecenia po operacji powiększenia piersi

Pobyt w klinice trwa od 3 do 5 dni. Ból po operacji powiększenia piersi może być bardziej wzmożony w pierwszych dniach po wyjściu z ośrodka. Nie musisz się martwić – jest on  łagodzony jest specjalnymi specyfikami. Ponadto, może się pojawić delikatna opuchlizna i uczucie ucisku w klatce piersiowej, które z czasem też zostaną zniwelowane. Aby uniknąć wszelkich potencjalnych powikłań i krwiaków przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu zaleca się ograniczać aktywność fizyczną. W ciągu następnych 6 tygodni powraca czucia w otoczce sutkowej, a gdy rekonwalescencja po operacji powiększenia biustu dobiegnie końca, będziemy w stanie zauważyć efekt uniesionych i jędrnych piersi. W tym okresie ważne są również masaże nowego biustu – klinika Mandala zadba o specjalne przeszkolenie każdej pacjentki z tego zakresu, aby mogła samodzielnie wykonywać je w zaciszu czterech ścian.

Zapewne do klinika trafi też niejedna świeżo upieczona mama pragnąca odzyskać piękny biust sprzed okresu ciąży. Czy  karmienie dziecka po zabiegu powiększania piersi jest możliwe? Niestety nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od stanu zdrowia pacjentki: czy wystąpią powikłania po operacji i jak brodawka będzie reagowała na dotyk. Jednak z doświadczenia wiemy, że w większości przypadków karmienie piersią przebiega bez problemu, a procent silikonu w mleku jest nie większy niż u kobiet bez implantów, co stanowi o pełnym bezpieczeństwie dla dziecka.

Efekty zabiegu 

Piękne piersi, wymarzona miseczka stanika i spojrzenia zazdrości przechodniów – to oczywiste rezultaty powiększania piersi poprzez implanty piersiowe. Jednak i tak nic nie przebije efektu, jakim jest uzyskanie pewności siebie, z którą bez wątpienia podbijesz świat!

Cena powiększenia biustu

W zależności od tego, jaką markę i rodzaj implantu wybierzemy, cena powiększania biustu będzie wahać się między 15 000 PLN a 18 000 PLN. Jeżeli zależy nam na podniesieniu piersi z wykorzystaniem implantów, to musimy przygotować się na wydatek w granicach 21 000 PLN – 25 000 PLN. Patrząc na historie kobiet, które w pozytywny sposób zmieniły swoje życie dzięki zabiegowi, możemy wysunąć jedną, mówiącą samą za siebie myśl – po prostu warto.

Wszczepianie tkanki tłuszczowej

Osobom, które szukają nieco bardziej naturalnej ścieżki powiększenia swojego biustu, czy też nie wierzą, że silikonowe piersi mogą wyglądać całkowicie naturalnie, medycyna estetyczna oferuje zabieg wykorzystujący własny tłuszcz pacjentki. Lipotransfer (znany również pod nazwami lipofilling i lipomodelling) to bezpieczny zabieg powiększania piersi tłuszczem, który gwarantuje naturalne efekty. Już jednorazowa aplikacja pozwala na uzyskanie jędrności oraz zwiększenie objętości. Poprzez naturalne rezultaty jakie przynosi lipofilling z pewnością nikt nie zarzuci Ci, że piersi wyglądają nienaturalnie. To także wspaniała wiadomość dla osób, które chcą pozbyć się niechcianych boczków i fałdek, ponieważ to właśnie one zostaną wykorzystane jako materiał do nastrzykiwania biustu!

Zalecenia przed operacją piersi

Tak jak w przypadku zabiegu powiększania biustu za pomocą implantów piersiowych, całość poprzedza dokładny wywiad specjalisty z pacjentką. Podczas rozmowy ustalane są szczegóły związane z estetyką piersi oraz pozyskane niezbędne informacje o stanie zdrowia pacjentki. Zostaje ona również skierowana na badania, do których zalicza się USG, mammografia, EKG oraz ogólne badanie krwi i moczu. Pozytywne wyniki kwalifikują do zabiegu. Ważne jest, aby 2 tygodnie przed korektą piersi nie zażywać leków z kwasem acetylosalicylowym, w tym aspiryny i etopiryny.

Powiększanie piersi tłuszczem – Przebieg zabiegu

Plastyka rozpoczyna się od ogólnego znieczulenia pacjentki oraz pobrania tkanki tłuszczowej ze wskazanego miejsca. Następnie zostaje ona poddana procesom oczyszczającym i wprowadza się ją w warstwy gruczołu piersiowego w postaci drobnych kropli. Czas trwania zabiegu szacuje się na jedną godzinę, w zależności od obszarów, z których wydzielany jest tłuszcz.

Zalecenia po operacji piersi

No właśnie, jakie jest ryzyko powikłań po operacji piersi? Spokojnie, jest to bezpieczny zabieg, który nie przyczynia się do powstawania zmian nowotworowych. Po zabiegu pacjentka może odczuwać delikatny ucisk w okolicy piersi, jednak dolegliwości bólowe mogą wystąpić w miejscu, z którego pobrano materiał do wstrzykiwania. Komplikacje po operacji piersi są więc niewielkie, w ciągu dwóch tygodni zasinienia naruszonych okolic powinny zostać zniwelowane. Na czas rekonwalescencji należy zapomnieć o wystawianiu skóry na słońce czy sztuczne promienie UV w solarium.

Efekty zabiegu 

Jędrne, naturalne piersi, pełne objętości i kształtu – tego możemy spodziewać się po zabiegu powiększenia biustu tłuszczem. Ich kontur zostanie podkreślony, a same piersi podniesione. Nie zapominajmy o rezultacie szczupłej sylwetki, która wymodelowała się wraz z odsysaniem tłuszczu. Piękne piersi, zgrabne ciało – która z nas nie skusiłaby się na takie dwa w jednym?

Cena powiększenia biustu

Powiększenie piersi za pomocą przeszczepu tłuszczu to wydatek 15 000 PLN. Efekty są długotrwałe, jednak ze względu na naturalny charakter zabiegu należy pamiętać, że wraz ze spadkiem masy całego ciała wielkość biustu również może ulec zmniejszeniu, co wiąże się z kolejną operacją, jeśli przyzwyczaimy się już do naszego nowego wyglądu.

Powiększenie biustu Poznań – Mandala Beauty Clinic już czeka!

Niezależnie od tego, jaką metodę powiększenia biustu wybierzemy, ani jakie typy piersi budzą nasze zainteresowanie, ważne jest, aby klinika do której się udamy, była bezpieczna i sprawdzona. W Mandala Beauty Clinic możemy pochwalić się wykwalifikowanym personelem, który przyprawił o uśmiech setki zadowolonych pacjentów. I pamiętaj : najpiękniejsze piersi to te, które podobają się Tobie.

Kontakt

Mandala Beauty Clinic

ul. Zofii Nałkowskiej 59/U3
60-573 Poznań

Tel: +48 61 833 08 81
klinika@mandalaclinic.com

Klinika jest otwarta
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 9:00 do 17:00