Lifting twarzy – Renuvion

Wraz z wprowadzeniem w naszej klinice technologii plazmy helowej Renuvion nasi pacjenci zyskali nową możliwość odświeżenia wyglądu twarzy bez skalpela. Procedura facelifitingu metodą ablacji polecana jest osobom z przebarwieniami, widocznymi porami, zmarszczkami oraz luźną skórą np. powiek lub na linii żuchwy. 

Zabieg polega na zaaplikowaniu na powierzchnię skóry twarzy zjonizowanej energii plazmy helowej za pomocą urządzenia Renuvion.  Pod wpływem ciepła wierzchnia warstwa skóry ulega złuszczeniu (ablacji), eksponując świeżą warstwę skóry spod spodu. Po zagojeniu skóra twarzy jest wyraźnie młodsza, działanie ciepła powoduje też, że skóra jest bardziej napięta, a zmarszczki zniwelowane lub znacznie spłycone. Zabieg uruchamia też procesy regeneracyjne wewnątrz skóry, dlatego cały proces odnowy toczy się do kilku miesięcy. 

Technologia Renuvion jest podobna do lasera frakcyjnego, ale różnica między tą procedurą a laserem polega na tym, że wykorzystuje ona zjonizowany gaz helowy, który jest przekształcany w plazmę. To powoduje, że energia jest dostarczana bezpiecznie i równomiernie na powierzchnię skóry, podczas gdy laser wykorzystuje aktywowaną światłem energię, która celuje punktowo w zawartość wody w skórze. Dzięki technologii chłodnego helu plazmowe urządzenie odmładzające skórę działa w znacznie niższych temperaturach (nawet o 75% niższych) niż lasery zwykle stosowane do odnowy skóry. Dzięki temu, ryzyko uszkodzenia tkanek i długoterminowych skutków ubocznych jest zmniejszone.

Przebieg zabiegu:

  • czas zabiegu ok. 1 godziny, w przypadku tego zabiegu istotne jest trzymanie się zaleceń pielęgnacji skóry po zabiegu
  • po ok. 14 dniach pacjent wraca do normalnego funkcjonowania
  • rumień na twarzy może się utrzymywać do kilku tygodniu po zabiegu
  • efekty są widoczne od razu po zejściu opuchlizny, ostatecznie skóra regeneruje się do 6 miesięcy

Lip lift

Działanie

Lip lift to zyskująca na popularności metoda modelowania ust. Umożliwia zwiększenie ich objętości, podkreślenie konturu i uwydatnienie warg. Dzięki temu twarz odzyskuje młody wygląd i pożądane proporcje. Procedura polega na zmniejszeniu odległości między górną wargą a nosem.

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu wykonywanego w znieczuleniu miejscowym górna warga jest podciągana i wywijana poprzez usunięcie małego fragmentu skóry. Powoduje to optyczne zwiększenie objętości czerwieni wargowej, a tym samym całych ust.

Plastyka brody

W zabiegach plastyki brody stosuje się trzy rozwiązania dobierane indywidualnie do potrzeb pacjenta na podstawie oceny i rozmowy z lekarzem specjalistą.

Autoprzeszczep tłuszczu

Aby odzyskać kształtny podbródek można zastosować wyjątkowo nisko inwazyjną metodę autoprzeszczepu tkanki tłuszczowej Vaser Lipo. Polega ona na pobraniu tkanki tłuszczowej pacjenta z innej partii ciała i przeszczepienie jej w okolice brody dla wymodelowania odpowiedniego kształtu. Przeczytaj więcej o Vaser Lipo >>

Implant

Implanty brody stosowane są często wraz z operacją plastyczną nosa, w celu nadania odpowiednich proporcji całej twarzy. Co ciekawe, niektórzy pacjenci uważają, że ich nos jest zbyt duży, podczas gdy w rzeczywistości to poprawienie proporcji brody powoduje optyczne zmniejszenie nosa. Podczas zabiegu jej struktura zostaje skorygowana, a umieszczony na stałe implant lub inny biokompatybilny materiał nadaje odpowiedni kształt i wielkość. Pacjenci zwykle wracają do pracy po tygodniu do 10 dni, jednak obrzęk i siniaki mogą utrzymywać się przez kilka tygodni.

Chirurgia żuchwy

W przypadku plastyki brody, która wymaga działania na kości, zabieg trwa od 1 do 2 godzin. Chirurg plastyczny nacina skórę na podbródku, w okolicach ust lub wewnątrz jamy ustnej, by precyzyjnie ukształtować kość. W czasie rekonwalescencji ze względu na szwy wskazane jest przyjmowanie tylko płynnych pokarmów. Dyskomfort i ból są kontrolowane odpowiednimi lekami. Opuchlizna utrzymuje się kilka tygodni.

Plastyka powiek – blefaroplastyka

DZIAŁANIE

Plastyka powiek – przeznaczona jest dla pacjentów, którzy borykają się z problemem nadmiaru skóry lub tkanki tłuszczowej powiek, asymetrii powiek dolnych lub/i górnych. Celem zabiegu jest zwykle usunięcie oznak starzenia, poprawa estetyki powiek, ale też przywrócenie im prawidłowego funkcjonowania. 

Zabieg trwa zwykle do 2 godzin i polega na nacięciu powiek dla ich ukształtowania. Znieczulenie wykonywane jest w większości wypadków miejscowo, a pacjent powraca do pracy zwykle około 10 dni po zabiegu. Nie musisz obawiać się o szpecące blizny – są minimalne i w zasadzie znikają po kilku miesiącach od operacji.

Blefaroplastyka nie jest w stanie skorygować cieni pod oczami ani zniwelować wypełnienia bruzd czy rowków nad kością jarzmową (dolne okolice oka). Stąd często wraz z plastyką powiek polecamy równoczesne zastosowanie wypełniaczy dermatologicznych  lub autoprzeszczep tkanki tłuszczowej innowacyjną techniką ultradźwiękową Vaser Lipo. Dzięki temu uzyskasz pełny efekt korekcji, a tym samym odmłodzisz i wygładzisz twarz w okolicach oczu.

 

Plastyka uszu – otoplastyka

Otoplastyka jest popularnym zabiegiem, wykonywanym już u najmłodszych pacjentów. To właśnie dzieci szczególnie dotyka poczucie wstydu, spadek poczucia własnej wartości i problemy w funkcjonowaniu w grupie przez docinki otoczenia. Korekcja uszu wpływa więc nie tylko na samą estetykę, ale i mocno wspiera poprawę kondycji psychicznej pacjenta w zasadzie w każdym wieku. Poza tym młodzi pacjenci o wiele lepiej znoszą zabieg i szybciej przebywają rekonwalescencję. Prócz ogólnej dobrej kondycji zdrowotnej nie ma przeciwskazań do wykonywania otoplastyki. Przeczytaj więcej na naszym blogu. 


Zabieg wykonuje chirurg plastyczny w znieczuleniu miejscowym. Polega on na nacięciu za małżowiną uszną i uformowaniu chrząstki tak, by uszy możliwie najmocniej przylegały do głowy. Czasami jednocześnie wykonuje się korektę kształtu małżowiny usznej. Całość działań trwa około 60 minut.

poznaj historie naszych pacjentów

Po operacji zakładane są szwy oraz bandaże uciskowe, aby ucho goiło się w odpowiedniej pozycji i dla ochrony szwów. Zalecane jest dwudniowe wstrzymanie się z myciem włosów, a do całkowitej aktywności (np. sportowej typu basen) można wrócić po około 6 tygodniach. Siedem dni po zabiegu bandaże są zdejmowane, a pacjent może powrócić do szkoły lub swoich zwykłych zajęć. Efekty są trwałe, co oznacza, że rzadko trzeba powtarzać zabieg.

W Mandala Beauty Clinic zajmujemy się także problemami z uszami po wypadkach mechanicznych (np. rozerwanie, uderzenie…) czy poparzeniach.

Z naszego doświadczenia wiemy, że ten drobny z perspektywy chirurga plastycznego zabieg może mieć ogromne znaczenie dla pacjenta. I nie ma większej satysfakcji niż zobaczyć pacjenta, który po operacji wchodzi do gabinetu z włosami dumnie zaczesanymi do tyłu, nie wstydząc się swoich uszu.   

Plastyka nosa, korekta przegrody nosowej

Zwykle na zewnętrzny wygląd nosa oraz jego przegród wpływają kwestie genetyczne lub przebyte urazy mechaniczne. W każdym przypadku do naszych pacjentów podchodzimy indywidualnie, aby dokonywane zmiany były odpowiednie do urody, kształtu twarzy i wyglądały naturalnie. W zależności od zakresu zabiegu, rinoplastyka może zostać przeprowadzona w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, chociaż częściej stosuje się drugie rozwiązanie. Aby uzyskać pożądany efekt, skóra, kość i chrząstka są modelowane poprzez nacięcie wewnątrz nosa.

poznaj historie naszych pacjentów

Po przebytej operacji rinoplastyki u wielu pacjentów występuje obrzęk i zasinienie obszaru wokół nosa i oczu. Jest to normalna tymczasowa reakcja organizmu, w której przejściu pomagają środki przeciwbólowe. Po około 24 godzinach od zabiegu usuwane są tampony – opatrunki wewnętrzne. Do tego czasu pacjent musi oddychać ustami. 
W ciągu kilku tygodni od operacji pacjenci powracają do normalnych czynności. Jednak nos i jego okolice pozostają wrażliwe jeszcze około roku, zaleca się więc szczególną ostrożność, aby zapobiec urazom, a także unikanie kąpieli słonecznych, solarium, zmiany ciśnień, a czasami również noszenia okularów. Po tym czasie nos uzyskuje ostateczny kształt, a pacjent może się cieszyć końcowymi efektami leczenia.

Lifting twarzy

Działanie

Istnieje wiele zabiegów odmładzających twarz, ale lifting należy do tych najskuteczniejszych oraz najtrwalszych – i znów wraca do łask. Jego ideą nie jest stworzenie „nowej” twarzy, ale takiej, która wygląda na odświeżoną, mniej zmęczoną i młodszą. Celem liftingu jest zniwelowanie marszczenia się skóry (również zmarszczek głębokich), odzyskanie napięcia i sprężystości.

POZNAJ HISTORIE NASZYCH PACJENTÓW

Zabieg wykonywany jest przez chirurga plastycznego pod narkozą i polega na przemieszczeniu skóry i tkanki tłuszczowej dla odzyskania wyrazistych rysów twarzy. Ten rodzaj liftingu to tzw. lifting śród-twarzy stosowany przy pracy nad skórą policzków oraz skórą między nosem a górną wargą. Natomiast podczas liftingu szyi, prócz usuwania nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej, dodatkowo napinane są mięśnie. Operacja także odbywa się pod narkozą. Na całkowity efekt, zarówno po jednym, jak i drugim zabiegu, trzeba czekać około trzech miesięcy. 

Przeczytaj relację pacjentki, która przeszła lifting twarzy w naszej klinice.

U niektórych pacjentów, aby uzyskać najlepszy efekt liftingu, proponujemy dodatkowe zabiegi uzupełniające. W celu poprawienia wyglądu okolic policzków i skóry nad górną wargą stosujemy wypełniacze dermatologiczne lub przeszczep własnej tkanki tłuszczowej. O tych możliwościach opowie Ci lekarz specjalista.

Przebieg zabiegu:

  • czas zabiegu do 180 minut
  • usunięcie większości szwów po 5 dniach
  • po ok. 14 dniach pacjent wraca do normalnego funkcjonowania
  • 3 tygodnie po operacji pierwsze efekty
  • 3 miesiące po operacji widoczne wyraźne efekty