Six pack

Każdy z nas ma mięśnie brzucha. To, czy ich zarys będzie widoczny pod skórą zależy przede wszystkim od ilości tkanki tłuszczowej gromadzonej w naszym ciele. Jej nadmiar skumulowany wokół pasa jest wyjątkowo trudny do spalenia – nawet przy pomocy rygorystycznych ćwiczeń.

Metoda Vaser Lipo Hi Definition 3&4D to nisko inwazyjny i delikatny sposób na wyrzeźbienie sylwetki i zlikwidowanie kłopotliwej oponki. Zabieg wykorzystuje ultradźwięki, które modelują ciało, nie uszkadzając nerwów i naczyń krwionośnych. Tkanka tłuszczowa stojąca na drodze do idealnego sześciopaku zostaje usunięta, a skóra na brzuchu dodatkowo ujędrniona i obkurczona. W rezultacie otrzymujemy doskonałą, sprężystą sylwetką. Efekty zabiegu będą trwałe, o ile pacjent zadba o zbilansowaną dietą i nie zrezygnuje z aktywności fizycznej.

POZNAJ HISTORIE NASZYCH PACJETÓW

Zabieg usuwania tkanki tłuszczowej za pomocą ultradźwięków jest bezbolesny i bezpieczniejszy niż tradycyjna liposukcja, a czas rekonwalescencji po nim stosunkowo krótki. Do tego Vaser Lipo nie pozostawia żadnych blizn, gdyż przeprowadza się go przez niewielkie otwory od 3 do 5 mm. Niewątpliwym atutem tej innowacyjnej metody jest możliwość wykorzystania odessanego tłuszczu do wymodelowania innej partii ciała – podczas tego samego zabiegu lub później (tkanka tłuszczowa może zostać zamrożona).

VASER Lipo Hi Definition 3&4D

Działanie

VASER Lipo Hi Definition 3&4D to metoda wykorzystująca do rzeźbienia ciała ultradźwięki,  nakierowywane precyzyjnie na tkankę tłuszczową. Energia jest na tyle delikatna, że nie uszkadza nerwów, naczyń krwionośnych oraz tkanki łącznej. Przyspiesza to czas rekonwalescencji i procesy gojenia. Dzięki zastosowaniu cienkich kaniul mamy możliwość modelowania okolic brzucha, klatki piersiowej, pleców, pośladków, ale też tak wrażliwych okolic jak twarz, podbródek czy ramiona. Możliwości są ogromne, a rezultaty spektakularne.

POZNAJ HISTORIE NASZYCH PACJENTÓW

Dodatkową i niezwykle wartościową korzyścią metody VASER Lipo jest efekt obkurczenia i ujędrnienia skóry, niemożliwy do osiągnięcia przy tradycyjnych metodach liposukcji. To właśnie zastosowanie technologii ultradźwięków pozwala na uzyskanie tego rezultatu.

Metoda VASER Lipo to jednak nie tylko możliwość odessania nadmiaru tkanki tłuszczowej. To również technologia, która pozwala na wykorzystanie odessanego tłuszczu do modelowania sylwetki w tych okolicach, w których tkanka tłuszczowa wymaga uzupełnienia (twarz, biust, pośladki, brzuch/sześciopak). Autoprzeszczep może być wykonany podczas tego samego zabiegu liposukcji lub odłożony w czasie (tkanka tłuszczowa zostaje zamrożona).

Obejrzyj jak działa Vaser lipo – hi definition liposculpture 3D&4D

Należy zaznaczyć, że VaseLipo Hi Def nie zastępuje rutynowych ćwiczeń sprawnościowych. Ważna jest kontynuacja programu fitness po zabiegu modelowania tkanki tłuszczowej. Zalecane są także serie masaży – drenaży limfatycznych.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:


– drastyczna utrata masy ciała,
– duże rozstępy w obszarze brzucha,
– wyraźne rozluźnienie,
– znaczny nadmiar skóry.


W rękach specjalisty


Gdy decydujesz się na zabieg w klinice chirurgii plastycznej, miej pewność, że będą czuwać nad Tobą wykwalifikowani specjaliści. Dr Samir Ibrahim szkolił się u samych twórców VASER Lipo Hi Definition 3 & 4D, dra Alfreda Hoyosa z Bogoty oraz dra Johna Millarda z Denver. Jest też certyfikowanym trenerem metody na Bliski Wschód i pionierem jej wprowadzania w naszym kraju. Nasza klinika należy do stowarzyszenia DYNAMX (International Center for Artistic Body Sculpture) oraz ABS Institute (Advanced Body Sculpting Institute).

TRADYCJA A INNOWACJA, PORÓWNANIE METOD


Liposukcja tradycyjna to metoda pozwalająca tylko na oddessanie tkanki tłuszczowej. Wykorzystując VaserLipo oddesanny tłuszcz można wykorzystać do dalszego modelowania wybranej części ciała.

Nierówności:
(tradycyjna liposukcja) Możliwe.
(VaserLipo) Występują rzadko.
Odczucia bólowe:
(tradycyjna liposukcja) Silne.
(VaserLipo) Prawie bezboleśnie.
Czas rekonwalescencji:
(tradycyjna liposukcja) Długi.
(VaserLipo) Krótki, szybki powrót do pełnej sprawności.
Bezpieczeństwo:
(tradycyjna liposukcja) Duże ryzyko powikłań, wraz z odessaniem tkanki tłuszczowej istnieje możliwość uszkodzenia okolicznych tkanek.
(VaserLipo) Małe ryzyko powikłań, rozpuszcza tłuszcz nie uszkadzając okolicznych tkanek.
Skuteczność:
(tradycyjna liposukcja) Średnia.
(VaserLipo) Duża.
Stan skóry:
(tradycyjna liposukcja) Skóra może nie obkurczyć się, możliwy nadmiar który trzeba będzie usunąć operacyjnie.
(VaserLipo) Krótki, szybki powrót do pełnej sprawności.
Odessany tłuszcz:
(tradycyjna liposukcja) Tłuszcz stanowi połowę odessanej objętości, reszta to płyny takie jak krew.
(VaserLipo) Tłuszcz w 90 %, w stanie pozwalającym na autopszczep w inne okolice ciała.
Znieczulenie:
(tradycyjna liposukcja) Ogólne.
(VaserLipo) W zależności od obszaru; sedacja, lub w przypadku małej okolicy jak np. podbródek możliwość znieczulenia miejscowego.

 

Brazylijskie pośladki – autoprzeszczep tłuszczu

Istnieją dwie możliwości plastyki pośladków: poza implantami możemy zaproponować także autoprzeszczep tkanki tłuszczowej (ATT), zwany brazylijskim liftingiem. Zabieg wykorzystuje działanie ultradźwięków (metoda Vaser Lipo), co umożliwia bezpieczne pobranie tkanki tłuszczowej z wybranej części ciała (ramiona, uda, brzuch…), gdzie jest jej w nadmiarze.

Obejrzyj jak działa Vaser lipo – hi definition liposculpture 3D&4D


Następnie wykorzystuje się ją do modelowania pośladków, tak aby nadać im pożądany kształt. Autoprzeszczep tkanki tłuszczowej jest obecnie najczęściej stosowanym rozwiązaniem, jeśli nie występują poważne przeciwwskazania. Implanty stosuje się zazwyczaj w przypadku, gdy nie ma skąd pobrać tkanki tłuszczowej. Zabieg trwa około 120 minut i wymaga znieczulenia ogólnego. Pacjent powraca do codziennych czynności po upływie około 14 dni. Przeczytaj więcej o „modnej pupie”.

POZNAJ HISTORIE NASZYCH PACJENTÓW

Należy zaznaczyć, że dr Samir Ibrahim przez lata pracował w regionie Zatoki Perskiej, gdzie operacja powiększenia pośladków wybierana jest przez 98% pacjentek decydujących się na zabieg modelowania tkanki tłuszczowej. Sam jest prekursorem metody Vaser Lipo w Polsce, a obecnie także jej certyfikowanym trenerem.

 

Plastyka ud i łydek

Działanie

Pierwszą możliwością – jeśli skóra zachowuje jędrność i napięcie – jest liposukcja, czyli usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej. W naszej klinice proponujemy zabieg metodą Vaser Lipo  wykorzystujący działanie ultradźwięków, które precyzyjnie rozbijają zwały tkanki tłuszczowej i usuwają je bez naruszania okolicznych tkanek. Niezaprzeczalne atuty tej metody to skuteczność, niska inwazyjność, a tym samym szybki powrót do codziennych czynności. Odessana tkanka tłuszczowa może zostać użyta także do modelowania innej części ciała jako naturalny wypełniacz.

Czas rekonwalescencji zależy od rodzaju przeprowadzonego zabiegu. Przez kilka dni należy unikać chodzenia po schodach, kucania i aerobiku. Kontrola lekarska odbywa się w drugiej lub trzeciej dobie po operacji. Tuż po zabiegu uda mogą wydawać się sztywne i opuchnięte. Uczucie to stopniowo zanika. Większość opuchlizny schodzi po sześciu tygodniach. Osoby, które pracują „za biurkiem” mogą powrócić do zajęć w ciągu tygodnia. Przez trzy do sześciu tygodni należy unikać czynności, które wymagają podnoszenia ciężarów większych niż 5 kilogramów, długotrwałego stania lub chodzenia. Blizny zaczynają zanikać po dwóch, trzech miesiącach po operacji. Po roku do dwóch lat znacznie się zmniejszają, ale nigdy nie zanikają całkowicie. Nowoczesne metody laserowego usuwania blizn mogą jednak pomóc w zniwelowaniu tego problemu.

Liposukcja

techniki liposukcji

W przypadku liposukcji istnieje wiele technik. Podczas konsultacji przedyskutujemy z Tobą opcje oraz pomożemy w zrozumieniu terminologii, przedyskutujemy z Tobą korzyści i wady każdej opcji, aby pomóc Ci w podjęciu świadomej decyzji. W Mandala Beauty Clinic od wielu lat pracujemy metodą VASER Lipo.

Liposukcja zwykle łączona jest z innymi zabiegami, takimi jak plastyka brzucha czy plastyka piersi. Zdarza się, że u pacjentów w różnych miejscach występują niewielkie przyrosty tkanki tłuszczowej, które nie chcą zniknąć bez względu na intensywność ćwiczeń i dietę. Zwykle przeprowadzenie niewielkiej, dodatkowej, liposukcji podczas innego zabiegu nie stanowi problemu szczególnie, że pacjent znajduje się pod narkozą. Złożone zabiegi liposukcji przeprowadzane są osobno w celu zminimalizowania ryzyka podczas operacji. Bezpieczeństwo to nasz priorytet.

Rekonwalescencja po liposukcji:

Opuchlizna może utrzymywać przez cztery do sześciu tygodni od operacji, a całkowity powrót do zdrowia trwa około trzech miesięcy. Po operacji liposukcji polecamy masaż limfatyczny. Masaż limfatyczny pobudza krążenie limfy w celu szybkiego pozbycia się płynu, protein i toksyn z komórek i skierowania ich z powrotem do krwiobiegu. Efektem końcowym jest zmniejszenie siniaków i obrzęku, i szybsza rekonwalescencja po liposukcji. Brak czucia w obszarze poddanym liposukcji jest naturalny. Jest to tymczasowe, jednak powrót do normalnego stanu może potrwać rok. W przypadku tej operacji namawiamy pacjentów do podjęcia ćwiczeń tuż po zabiegu. Wykorzystujemy metodę małoinwazyjną VASER Lipo zatem nacięcia są niewielkie (potrzebne do wprowadzenia kaniuli), dlatego goją się szybko. Siniaki są objawem naturalnym i czasowym.

Pacjentom radzi się nosić bandaż elastyczny (swego rodzaju gorset noszony pod ubraniem) przez 6 tygodni. Pozwala to zminimalizować opuchliznę i zapobiec deformacjom wymodelowanego obszaru.

POZNAJ HISTORIE NASZYCH PACJENTÓW

Często otrzymujemy pytania, czy po operacji liposukcji możliwe jest widoczne przybranie na wadze w miejscach niepoddanych zabiegowi. Odpowiedź na to pytanie zazwyczaj jest negatywna. Jednak, niektórzy pacjenci doświadczają tego, iż przybierają mniej na wadze w miejscach poddanych liposukcji. W związku z tym, jeśli w ogóle przybierają na wadze najpierw widoczne jest to w innych obszarach ciała. Zawsze podkreślamy, że aby uniknąć tej sytuacji, po operacji liposukcji należy starać się utrzymywać swoją wagę.

Plastyka brzucha – abdominoplastyka

Działanie

Podczas zabiegu abdominoplastyki usuwane są zbędne partie skóry oraz nadmierna ilość tkanki tłuszczowej, a mięśnie brzucha zostają wzmocnione. Cięcie wykonuje się w dolnej części brzucha, w okolicach łonowych tak, aby bliznę można było ukryć pod bielizną lub kostiumem kąpielowym. W przypadku osób, u których występuje rozluźnienie mięśni i minimalny nadmiar skóry, wystarczająca może okazać się miniabdominoplastyka, czyli plastyka brzucha dolna. Zaletą tego zabiegu jest krótsza blizna pooperacyjna, co przez wielu pacjentów odbierane jest bardzo pozytywnie.

POZNAJ HISTORIE NASZYCH PACJENTÓW

Pełna abdominoplastyka trwa od 2 do 4 godzin, w zależności od zakresu zabiegu oraz tego, czy konieczna jest liposukcja. Po wykonaniu nacięcia skóra brzucha powyżej pępka jest podnoszona, a sam  pępek oddzielony od skóry. Później pępek umiejscawia się poprzez nowe nacięcie w skórze. Mięśnie brzucha zostają zebrane i zszyte, aby dać efekt wyszczuplenia talii. Nadmiar skóry i tłuszczu jest usuwany, a nacięcie zszywane. Ściana brzuszna zostaje odciążona elastycznym bandażem kompresyjnym, który również zmniejsza opuchliznę pooperacyjną.

Podczas rekonwalescencji należy utrzymywać pozycję zgiętą w talii i kolanach, która zapewnia komfort i minimalizuje napięcie na szwy. Pacjentom zaleca się chodzenie, gdyż przyspiesza ono rekonwalescencję. Brzuch wydaje się napięty przez kilka tygodni po operacji. Utrata czucia w niektórych miejscach jest zjawiskiem normalnym, a u niektórych osób może być stała. Blizna zaczyna zanikać po dwóch, trzech miesiącach. Ostateczny wygląd przybiera po roku do dwóch lat. Opuchlizna ustępuje w ciągu sześciu tygodni w 75 procentach, pozostałość znika po sześciu miesiącach. Powrót do pracy następuje po ok. 10-14 dniach.

 Rekonwalescencja:

 • 1-2 doby po operacji pacjent zostaje w klinice
 • 7 dni po operacji zwykle usuwane są dreny
 • 14 dni po operacji usuwane są szwy
 • 10-14 dni powrót do pracy
 • 6-7 tygodni – opuchlizna ustępuje
 • 6-8 tygodni – należy unikać noszenia ciężarów, aerobiku, forsownych ćwiczeń
 • 8-12 tygodni – blizna zaczyna zanikać, ostateczny wygląd zyskuje po 2 latach

Plastyka ramion – brachioplastyka

DZIAŁANIE

Zabieg liftingu ramion (lub inaczej brachioplastyka) polega na wycięciu nadmiaru skóry z części ramion. Nacięcia usytuowane są po wewnętrznej stronie, powyżej łokcia, aby były jak najmniej widoczne. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i często łączy się go z odsysaniem nadmiaru tkanki tłuszczowej np. metodą VASER Lipo – liposukcja ultradźwiękowa.

Metoda wykorzystuje działanie ultradźwięków dla precyzyjnego rozbicia tłuszczu w celu jego łatwego usunięcia. Dzięki niezwykłej dokładności nakierowania strumienia ultradźwięków na wybrane obszary, Vaser Lipo charakteryzuje niska inwazyjność. Tym samym rekonwalescencja przebiega szybciej i bardziej komfortowo dla pacjenta niż po tradycyjnej liposukcji. Zabieg trwa do trzech godzin.

Rekonwalescencja

 • 2–3 dni po operacji – zdjęcie bandaży oraz usunięcie drenów
 • pierwsze tygodnie – możliwy obrzęk, opuchlizna
 • ok. tydzień po operacji – pacjenci zwykle wracają do pracy
 • przez ok. 4 tygodnie należy nosić opaskę uciskową, zapobiegającą obrzękom
 • pierwsze 6 tygodni po operacji – unikanie dźwigania ciężarów powyżej 6 kg
 • po 2–3 miesiącach blizny zaczynają zanikać (ostateczny wygląd osiągają po okresie 1-2 lat)
 • uwaga na blizny i słońce – należy unikać promieni słonecznych oraz używać kremów z filtrem minimum 15 UV przez czas ich gojenia