Chirurgia szczękowa

W Mandala Beauty Clinic oferujemy również wysokospecjalistyczne leczenie w zakresie chirurgii szczękowo-twarzowej, chirurgii jamy ustnej oraz chirurgii ortognatycznej oraz implantologii.

Chirurgia Stomatologiczna


Chirurgia stomatologiczna to nie tylko usuwanie problematycznych zębów mądrości. To dział stomatologii obejmujący wszelkiego rodzaju zabiegi w obrębie jamy ustnej takie jak:

 • Operacyjne usuwanie zębów zatrzymanych
 • Zabiegi resekcji wierzchołka korzenia
 • Zabiegi hemisekcji, radisekcji
 • Usuwanie torbieli zębopochodnych
 • Usuwanie guzów zębopochodnych
 • Usuwanie guzów łagodnych (włókniak, ziarniniak szczelinowaty, nadziąślak, brodawczak, kostniak i inne)
 • Plastyka połączenia ustno-zatokowego
 • Chirurgiczne leczenie przedprotetyczne
 • Chirurgiczne leczenie periodontologiczne
 • Zabiegi chirurgiczne wspomagające zabiegi ortodontyczne
  (odsłonięcie zęba zatrzymanego, plastyka wędzidełka, kortykotomia)
 • Repozycja i unieruchomienie złamanych i zwichniętych zębów

Chirurgia Szczękowo-Twarzowa


 • Konsultacje z zakresu chirurgii szczękowo twarzowej
 • Operacje zatok szczękowych
 • Leczenie złamań kości twarzoczaszki (leczenie zachowawczo- ortopedyczne, osteosynteza stabilna płytkowa)
 • Operacje rekonstrukcyjne w obrębie jamy ustnej i kości twarzoczaszki
 • Nowotwory złośliwe jamy ustnej i części twarzowej czaszki, nowotwory skóry

Chirurgia Ortognatyczna


 • Osteotomia szczęki
 • Osteotomia żuchwy
 • Osteotomia dwuszczękowa
 • Genioplastyka
 • SARPE (chirurgicznie wspomagane rozszerzenie szczęki) – rozerwanie szwu podniebiennego
 • Modelowanie kości twarzy

USUWANIE MAKIJAŻU PERMANENTNEGO

Zabieg usuwania makijażu permanentnego wykonywany jest innowacyjnym produktem PMU Proffesional Remover stworzonym do rozjaśniania lub usuwania niechcianych wygojonych makijaży permanentnych. Specjalnie wyselekcjonowany, mineralny skład pozwala pracować bezpiecznie, bez ryzyka poparzeń czy zabliźnień na skórze. Efekty są widoczne natychmiast.

Zabieg jest bezpieczny  zarówno dla skóry dojrzałej jak i suchej , wrażliwej.

Remover jest alternatywą dla zabiegów z użyciem lasera ND yag: q-switch.  Sprawdza się idealnie podczas pracy z pigmentacją w różnym kolorze ( np. kolorami cielistymi/kamuflażem, zielonym, niebieskim, łososiowym ) jak i miejscami wybitnie delikatnymi jak czerwień wargowa lub powieka.

Jeżeli problemem jest  kolor makijażu, który zaczął odbiegać od pierwotnego i mieni się np. na niebiesko,  jeden zabieg rozwiązuje ten problem.

Działanie:

  • pigment jest ,, wypychany” na zewnątrz podczas zabiegu wraz ze strupkiem podczas procesu gojenia. Jego cząsteczki nie osadzają się w węzłach chłonnych czy wątrobie. Zawarte minerały łagodzą podrażnienie i dbają o bezpieczne gojenie.
  • preparat stosowany w zabiegu nie zawiera kwasu
  • zabieg może być powtarzany co 6  tygodni.
  • po  6 tygodniach od zabiegu może być wykonany nowy zabieg mikropigmentacji np. nowy makijaż.
  • zabieg ten nie wyłącza z życia codziennego, skóra objęta zabiegiem od razu wygląda na jaśniejszą.

Pielęgnacja pozabiegowa:

 • Do trzech dni po zabiegu nie wolno moczyć ani nawilżać miejsca, na którym wykonywano zabieg.
 • W trzeciej dobie należy zacząć smarować miejsce zabiegowe specjalnym kremem.
 • Nie wolno drapać, skubać, odrywać strupków, gdyż może to doprowadzić do powstawania blizn.
 • Do czasu całkowitego wygojenia nie powinno się korzystać z basenu, sauny, siłowni oraz solarium.

Kosmetyki ZO Skin dr Obagi

Działanie

ZO Skin Health to amerykańskie kosmetyki, które zostały stworzone w 2007 r. Ich pomysłodawcą i twórcą jest znany dermatolog, badacz, innowator — dr Zein Obagi. Warto podkreślić, że dr Zein Obagi już od ponad 35 lat zajmuje się tworzeniem zaawansowanych rozwiązań do pielęgnacji skóry. Dzięki wizjonerskiemu podejściu zyskał międzynarodową sławę i autorytet w dziedzinie odmładzania i utrzymania skóry w dobrej kondycji. W 1987 r. założył swoją pierwszą firmę dermokosmetyczną. Wymyślił i wprowadził na rynek m.in. Obagi Nu-Derm oraz Obagi Blue Peel. W 2007 r. zakończył współpracę z Obagi Medical Products i założył ZO Skin Health. W 2012 r. powołał do życia ZO Medical, gdzie opracowywane są rozszerzone terapie i protokoły stosowania jego produktów.

Linia preparatów ZO Skin Health została stworzona dla pacjentów do codziennej pielęgnacji skóry i profilaktyki. Z kolei ZO Medical to kosmetyki dedykowane osobom, które mają problemy skórne, takie jak np. trądzik różowaty, czy przebarwienia. Pacjenci otrzymują do pielęgnacji domowej produkty indywidualnie dobrane przez lekarza lub kosmetologa. To daje gwarancję prawidłowo dobranej i skutecznej pielęgnacji.

Przepuklina brzuszna

Czym jest przepuklina?

Przepuklina powstaje przy osłabieniu wewnętrznej warstwy mięśni ściany brzucha. W jamie brzusznej panuje wzmożone ciśnienie, które napiera na osłabione miejsca w ścianie powłok. Powoduje to wytworzenie worka przepuklinowego, do którego z czasem może przemieścić się jelito lub inne narządy jamy brzusznej. Na to schorzenie szczególnie narażone są osoby otyłe, wykonujące pracę fizyczną lub z problemami układu oddechowego czy wydalniczego. Czasami przepuklina ujawnia się u kobiet w ciąży lub po porodzie. Może też powstać po odbytym zabiegu chirurgicznym w okolicach blizny. 

Ryzyko

Początkowo przepuklina zwykle nie daje większych dolegliwości, a jej zawartość można swobodnie odprowadzić do jamy brzusznej. Problemy zaczynają się, gdy worek przepukliny powiększa się pod wpływem dużego ciśnienia w jamie brzusznej, spowodowanego przewlekłym kaszlem, wysiłkiem fizycznym, parciem na mocz lub stolec. W konsekwencji narządy wewnętrzne przemieszczają się, mogą też zrosnąć się ze ścianą worka przepuklinowego, a następnie ulec uwięźnięciu. Wówczas sytuacja wymaga niezwłocznej interwencji chirurgicznej. Nie należy więc zbyt długo zwlekać z wizytą u chirurga. Trzeba zdawać sobie sprawę, że im mniejsza przepuklina, tym mniejsze dolegliwości pooperacyjne.

Działanie

Obecnie chirurg ma do dyspozycji wiele metod leczenia, a zaawansowany wiek i współistniejące choroby nie stanowią zazwyczaj przeciwwskazań do zabiegu. Celem operacji przepukliny jest odprowadzenie worka przepuklinowego i jego zawartości do jamy otrzewnej, a następnie wzmocnienie ściany powłok. Zastosowanie odpowiedniej techniki operacyjnej oraz użycie siatki umożliwia stabilne wzmocnienie powłok jamy brzusznej.

Najczęściej występującą przepukliną jest przepuklina pachwinowa. Powstało wiele metod operacji tej przepukliny. W naszej  klinice stosujemy procedurę z użyciem siatki poliprolenowej metodą Lichtensteina, Rutkowa lub PHS. Również rodzaj znieczulenia do zabiegu zależy od ogólnego stanu zdrowia pacjenta i jest ustalany indywidualnie. Kilka godzin po zabiegu pacjent może zostać zwolniony do domu lub pozostać pod naszą opieką do dnia następnego.

Leczenie nadpotliwości

Działanie

VASER to nowoczesna technologia wykorzystująca działanie ultradźwięków. Jej skuteczność, niska inwazyjność oraz trwałość efektów powoduje, że stosowana jest w wielu zabiegach dla różnych partii ciała.

Zabieg jest bezpieczny, krótki i nie dający żadnych  powikłań. Wykonujemy go w znieczuleniu miejscowym, a nadpotliwość cofa się zwykle w ciągu kilku dni po zabiegu. Rezultaty są więc widoczne naprawdę szybko.

Po pierwsze, obszar pod pachami zostaje wypełniony specjalnym płynem, który powoduje drętwienie  tego miejsca i obkurczanie naczyń krwionośnych (w celu zminimalizowania utraty krwi i zmniejszenia ilości siniaków). Płyn ten schładza  i wypełnia obszar leczony, dzięki czemu łatwiej rozbić tkanki energią ultradźwiękową systemu VASER. Następnie mała sonda przesyła energię potrzebną do rozbijania tkanki tłuszczowej. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych technik, energia ultradźwiękowa koncentruje się na gruczołach potowych oszczędzając tkanki przyległe. Wreszcie płynny tłuszcz i gruczoły potowe są usuwane poprzez delikatny proces zasysania.

Pacjent bardzo szybko dochodzi do siebie i praktycznie nie wymaga pobytu w klinice.

W Mandala Beauty Clinic dostępne jest także leczenie nadpotliwości przez zastosowanie toksyny botulinowej (Botox): szybkiej w zastosowaniu, ale o okresowym efekcie. Jeśli zależy Tobie na trwałym rezultacie, przemyśl wyżej opisaną technologię VASER.