Redukcja piersi

Działanie

Zabieg zmniejszenia piersi polega na usunięciu nadmiaru tkanki piersiowej i wymodelowaniu piersi do mniejszych rozmiarów. Pacjentki muszą zdawać sobie sprawę, że po zabiegu karmienie piersią może być niemożliwe w związku ze zmianą lub usunięciem gruczołów mlekowych. Stąd zabieg ten polecany jest kobieton, które nie planują zajścia w ciążę.

Wskutek zabiegu powstają blizny, jednak dokładamy wszelkich starań, by łatwo można było je ukryć pod bielizną lub zwykłym ubraniem. Od niedawna blizny leczone są z sukcesem przy pomocy lasera. Zabieg redukcji piersi wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa do 2 godzin. Większość pacjentek może powrócić do pracy po około dwóch tygodniach od operacji. Rekonwalescencja przebiega stopniowo, a końcowe efekty zabiegu widoczne są po sześciu miesiącach (do roku).

POZNAJ HISTORIE NASZYCH PACJENTÓW

Lifting piersi

Działanie

Celem liftingu piersi jest przywrócenie ich naturalnie zaokrąglonego kształtu. Podczas zabiegu dokonuje się także przemieszczenia otoczki sutkowej i brodawki dla lepszej projekcji i młodzieńczego wyglądu. Lifting można połączyć z zabiegiem augmentacji (kryterium to mała miseczka oraz sutki na równi lub poniżej fałdu pod piersią). Implanty są zresztą często pomocne w modelowaniu piersi, zapewniają ich krągłość w górnej części, nawet jeśli nie powoduje to ich powiększenia. Inną metodą jest autoprzeszczep tkanki tłuszczowej za pomocą Vaser Lipo, w którym wykorzystuje się materiał własny pacjentki.

Podczas tego samego zabiegu można także poprawić wygląd brodawki i otoczki brodawkowej poprzez ich zmniejszenie. Przeczytaj o naszej pacjentce Marii, która przeszła zabieg liftingu z wszczepieniem implantów oraz modelowaniem gruczołu piersiowego wraz z kompleksem otoczki i brodawki.

Zabieg liftingu piersi można przeprowadzić na wiele różnych sposobów. Niektóre kobiety wymagają jedynie nacięcia wokół brodawki lub otoczki sutkowej, podczas gdy inne wymagają nacięcia w kształcie lizaka – pierścieniowatego wokół brodawki i pionowego od brodawki w dół. Jeszcze inne pacjentki wymagają nacięcia w kształcie kotwicy. Do naszych pacjentek podchodzimy indywidualnie, pomagamy w podjęciu decyzji, który lifting najlepiej odpowiada ich oczekiwaniom. Nie stosujemy jednej uniwersalnej metody. Zdajemy sobie sprawę, że każde ciało jest inne, a każda pacjentka ma swój cel estetyczny. Bez względu na wymagane cięcie, zabieg liftingu przeprowadzany jest tak, aby blizna mogła zostać ukryta pod stanikiem lub strojem kąpielowym.

poznaj historie naszych pacjentek

Pacjentki zwykle wracają do pracy po tygodniu, dwóch od operacji, a rekonwalescencja przebiega stopniowo i trwa około 3 miesiące. Przez pierwsze 2 tygodnie po operacji należy nosić specjalny stanik. Po około 20 dniach zdejmowane są szwy. Lifting piersi to zabieg chirurgiczny, a więc po operacji pojawia się obrzęk i ból, który jest niwelowany przyjmowanymi pod kontrolą lekarza lekami. Stałe efekty widać 3 miesiące po zabiegu.

Powiększenie piersi – autoprzeszczep tłuszczu

DZIAŁANIE

Vaser Lipo Hi Definition 3&4D to innowacyjna metoda, która pozwala tak na odessanie tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała, jak również na modelowanie sylwetki, w tym powiększenie gruczołów piersiowych.

Powiększenie piersi metodą Vaser Lipo jest mniej inwazyjne, a tym samym nie wymaga tak długiej rekonwalescencji jak operacja wszczepienia implantów. Efekt zabiegu pozostaje bardzo naturalny, a  rozmiar powiększenia zależy od indywidualnych predyspozycji pacjentki i zostaje ustalony podczas konsultacji z lekarzem. Ponadto nadmiar odessanej tkanki tłuszczowej zostaje zamrożony i może być wykorzystany do późniejszego wstrzyknięcia w celu dodatkowej augmentacji.

Dr Samir Ibrahim jest specjalistą wykonującym zabiegi Vaser Lipo w naszej klinice. Szkolił się u samych jej twórców: dra Alfedo Hoyosa z Bogoty oraz dra Johna Millarda z Denver. Obecnie także szkoli lekarzy w Polsce i regionie Bliskiego Wschodu.

poznaj historie naszych pacjentek

Powiększenie piersi – implanty

Działanie

Znamy obecnie dwie metody powiększenia piersi: poprzez wszczepienie implantów (nad- lub podmięśniowo) oraz przez wszczepienie tkanki tłuszczowej pacjentki, odessanej wcześniej z innej partii ciała (Vaser Lipo). Ta pierwsza metoda nadal pozostaje najpopularniejsza i jest to najczęściej wykonywany zabieg z zakresu chirurgii plastycznej na świecie od wielu lat. Decyzja zarówno o miejscu wszczepienia, rodzaju implantów (substancja wypełniająca, firma), ich kształcie (tzw. profil), jak i miejscu nacięcia (wokół otoczki sutkowej, w okolicy pachy lub wzdłuż fałdu pod piersią) podejmowana jest w porozumieniu ze specjalistą chirurgii plastycznej.

Poznaj historie naszych pacjentekW Mandala Beauty Clinic dokładamy wszelkich starań, aby na etapie rozmowy z pacjentką poznać jej oczekiwania i przedstawić najlepsze rozwiązania, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Celem powiększenia może być poprawienie kształtu, zmiana rozmiaru czy skorygowanie asymetrii – w każdym przypadku najważniejsze jest zadowolenie pacjentki przez uzyskanie estetycznej, proporcjonalnej sylwetki. Doradzimy więc, jaki rozmiar i kształt sprawdzi się najlepiej przy konkretnej figurze, by efekt końcowy był naturalny, a nie przerysowany czy sztuczny.

Tradycyjne wszczepienie implantów to najpopularniejsza, jednak nie jedyna metoda powiększania piersi. Innym sposobem jest wykorzystanie naturalnego wypełniacza, jakim jest własna tkanka tłuszczowa, pobrana z innej partii ciała. Zapoznaj się z innowacyjną metodą Vaser Hi Definition Liposculpture 3&4D.

 

Rekonwalescencja

Zabieg powiększenia piersi jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym, a większość pacjentek powraca po nim do pracy po upływie 7-14 dni. Czego możesz się spodziewać i jakie odczucia towarzyszą rekonwalescencji?

Pierwsze dni po zabiegu:

  • uczucie zmęczenia i ból łagodzony odpowiednimi środkami
  • odczuwalny ucisk w klatce piersiowej

2 tygodnie po zabiegu:

  • zminimalizowanie aktywności fizycznej dla uniknięcia krwiaków

6-8 tygodni po zabiegu:

  • nadal unikanie szczególnie forsownych zajęć
  • opuchnięcie, wrażenie uniesienia piersi, które umiejscowią się odpowiednio po rekonwalescencji
  • brak czucia w otoczce sutkowej i brodawce mija wraz z opuchlizną
  • specjalne masaże piersi (przeszkolenie w klinice) dla utrzymania miękkości piersi

Poznaj historię Moniki Ordowskiej, mamy i modelki.