Skrotoplastyka czyli redukcja moszny

Skutecznym rozwiązaniem jest skrotoplastyka czyli chirurgiczna redukcja worka mosznowego. Zabieg w sposób radykalny poprawia sytuacja anatomiczną nie pozostawiając widocznych blizn. 

Six pack

Każdy z nas ma mięśnie brzucha. To, czy ich zarys będzie widoczny pod skórą zależy przede wszystkim od ilości tkanki tłuszczowej gromadzonej w naszym ciele. Jej nadmiar skumulowany wokół pasa jest wyjątkowo trudny do spalenia – nawet przy pomocy rygorystycznych ćwiczeń.

Metoda Vaser Lipo Hi Definition 3&4D to nisko inwazyjny i delikatny sposób na wyrzeźbienie sylwetki i zlikwidowanie kłopotliwej oponki. Zabieg wykorzystuje ultradźwięki, które modelują ciało, nie uszkadzając nerwów i naczyń krwionośnych. Tkanka tłuszczowa stojąca na drodze do idealnego sześciopaku zostaje usunięta, a skóra na brzuchu dodatkowo ujędrniona i obkurczona. W rezultacie otrzymujemy doskonałą, sprężystą sylwetką. Efekty zabiegu będą trwałe, o ile pacjent zadba o zbilansowaną dietą i nie zrezygnuje z aktywności fizycznej.

POZNAJ HISTORIE NASZYCH PACJETÓW

Zabieg usuwania tkanki tłuszczowej za pomocą ultradźwięków jest bezbolesny i bezpieczniejszy niż tradycyjna liposukcja, a czas rekonwalescencji po nim stosunkowo krótki. Do tego Vaser Lipo nie pozostawia żadnych blizn, gdyż przeprowadza się go przez niewielkie otwory od 3 do 5 mm. Niewątpliwym atutem tej innowacyjnej metody jest możliwość wykorzystania odessanego tłuszczu do wymodelowania innej partii ciała – podczas tego samego zabiegu lub później (tkanka tłuszczowa może zostać zamrożona).

Pogrubienie penisa

Najczęściej stosowaną procedurą w przypadku chęci pogrubienia penisa jest autoprzeszczep tkanki tłuszczowej. Ten krótki i mało inwazyjny zabieg polega na pobraniu tłuszczu za pomocą liposukcji, a następnie przeszczepienie go do penisa. Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym w trybie ambulatoryjnym.

Wedle najnowszych badań stanowi nie tylko materiał autologiczny, biokompatybilny, nietoksyczny, a więc bezpieczny dla pacjenta, lecz także bogate źródło komórek macierzystych o właściwościach regeneracyjnych. Nie bez znaczenia jest jednak technika pobrania
i podania w miejsce biorcze. W Mandala Beauty Clinic tłuszcz odsysamy podczas zabiegu liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo Hi Definition 3 & 4D.

Niektórzy pacjenci decydują się także na operacyjne wydłużenie prącia. Jest to jednak zabieg bardziej inwazyjny, wymagający znieczulenia ogólnego, hospitalizacji i kilku tygodni rekonwalescencji. Jak każda operacja wiąże się też z ryzykiem powikłań.

Obrzezanie

Działanie

Obrzezanie, czyli cyrkumcyzja (łac. circumcisio), to zabieg operacyjny, polegający na całkowitym lub częściowym usunięciu napletka. Procedura ta nie powoduje istotnych zmian w budowie organizmu ani w jego funkcjonowaniu.

Korzyści płynące z obrzezania

Efekty obrzezania są różne w zależności od powodu, dla którego się je wykonuje. 

Największe znaczenie ma obrzezanie wykonywane ze względów medycznych (stulejka, zbyt krótkie wędzidełko, sklejenie napletka i żołędzi mastką itd.). Zabieg jest wtedy konieczny dla prawidłowego i zdrowego funkcjonowania. Zdarza się, że choroby te znacznie utrudniają lub nawet uniemożliwiają współżycie seksualne. W takich przypadkach obrzezanie przywraca mężczyźnie pełną sprawność seksualną.

Niektórzy mężczyźni chcą być obrzezani ze względów higienicznych, aby zredukować mastkę, która gromadząc się pod napletkiem, może wydzielać nieprzyjemny zapach i wpływać na rozwój bakterii. W takich przypadkach obrzezanie można więc uznać za środek kosmetyczny. 

Na zabieg decydują się także mężczyźni posiadający zbyt luźny i za długi napletek, zwłaszcza taki, który zwisa poza żołądź i powoduje dyskomfort. Obrzezanie pomaga wówczas pozbyć się kompleksów i podnieść samoocenę.

Mężczyźni, prócz wspomnianych wyżej powodów medycznych i higienicznych, coraz częściej podejmują decyzję o obrzezaniu w celu poprawy jakości swojego życia seksualnego. Zbyt ciasny lub zbyt luźny napletek może utrudniać odbycie stosunku. Natomiast po zabiegu penis staje się mniej wrażliwy, dzięki czemu można dłużej utrzymać stan erekcji, co wpływa dodatnio również na przeżycia erotyczne partnerki. 

Ginekomastia

Działanie


Ginekomastia najczęściej pojawia się w wieku nastoletnim lub u już dojrzałych mężczyzn, zwykle po pięćdziesiątce. Przyczyn może być wiele, niektóre z nich to: kwestie dziedziczne, otyłość, brak równowagi hormonalnej, stosowanie leków zawierających estrogen lub sterydy, choroby tarczycy, wątroby czy nerek…  Lekarz specjalista oceni, czy cierpisz na ginekomastię tłuszczową, czy gruczołową i dopasuje indywidualnie dalsze badania i leczenie.

W przypadku ginekomastii tłuszczowej, dla zmniejszenia gruczołu piersiowego stosuje się liposukcję lub lipolizę laserową. Po pozbyciu się nadmiaru tłuszczu okolice klatki piersiowej będą miały jędrny wygląd.

poznaj historie naszych pacjentów
Jeśli konieczne będzie wykonanie zabiegu, lekarz omówi z Tobą wszystkie aspekty z nim związane

Należy zaznaczyć, że pacjenci po operacji redukcji piersi mogą spodziewać się wystąpienia siniaków i lekkiego dyskomfortu. Do codziennych czynności zwykle można powrócić po kilku dniach. Po odpowiednim czasie rekonwalescencji zalecana jest dieta i wysiłek fizyczny, by zapobiec powtórnemu przerostowi tkanki tłuszczowej w okolicach klatki piersiowej.