Monika, mama, kosmetyczka, 39 lat

Pani Monika jest kosmetyczką, która swój własny gabinet prowadzi od 13 lat. Ma 39 lat i jest mamą dwóch córek – sześcio- i trzynastolatki. Do Mandala Beauty Clinic wybrała się z polecenia by poprawić objętość biustu po ciążach. Zachęcona pierwszymi pozytywnymi doświadczeniami postanowiła również poprawić linię łydek metodą Vaser Lipo.

„Pacjentka zgłosiła się pierwszy raz do kliniki w 2019 roku. Po urodzeniu i wykarmieniu dwójki dzieci jej piersi niestety straciły jędrność i uległy atrofii, dlatego zdecydowała się na operację biustu. Rozwiązaniem tej sytuacji było wszczepienie implantów 275 i 250 ml. Początkowo proponowałem nieco większy rozmiar, ale pacjentka obawiała się tak śmiałego rozwiązania. Po zagojeniu piersi spotkaliśmy się ponownie by dokonać liposukcji łydek. Pani Monika mimo szczupłej sylwetki ma genetyczne skłonności do gromadzenia się tłuszczu w tej okolicy. W naszej klinice wykonujemy liposukcji łydek metodą Vaser Lipo wykorzystującą działanie ultradźwięków, które precyzyjnie rozbijają tkankę tłuszczową i usuwają je bez naruszania okolicznych tkanek. Niezaprzeczalne atuty tej metody to skuteczność, niska inwazyjność, a tym samym szybki powrót do codziennych czynności. Odessana tkanka tłuszczowa może zostać użyta także do modelowania innej części ciała jako naturalny wypełniacz. Tak stało się i w tym przypadku, gdy zaproponowałem przetransferowanie odessanego tłuszczu do piersi w celu ich dopełnienia. Tym razem Pani Monika przyznała mi rację, że pełniejszy biust będzie lepiej wyglądać – co możemy podziwiać na naszej sesji.” – uśmiecha się dr Samir Ibrahim.

Tak historia brzmi znajomo? Jeśli uważasz, że masz podobny problem, nie czekaj!
Umów się na konsultację z naszym specjalistą.

Joanna, mama, pracuje w sadownictwie

Mam 37 lat. Jestem mamą dwójki dzieci. Po drugim porodzie stwierdziłam, że czas się za siebie wziąć. Schudłam 30 kg, ale mimo ćwiczeń obwisła skóra na brzuchu została. Po 4 latach nadal nie było poprawy. Wtedy koleżanka, która była u doktora Samira i zrobiła sobie przepiękne piersi, poleciła mi Mandalę. Zabieg odbył się we wrześniu. Miałam abdominoplastykę i Vaser Lipo. Przy okazji doktor usunął też przepuklinę, którą zdiagnozował w czasie jednej z konsultacji.

***

Pani Joanna zgłosiła się do mnie na pierwszą konsultację w styczniu 2018 roku. Po dwóch porodach w 2006 i 2011 oraz zrzuceniu około 30 kg wagi jej brzuch nie wyglądał najlepiej. Dodatkowo podczas badania stwierdzono małą przepuklinę pępkową i rozejścia mięśni prostych brzucha. Operacja odbyła się prawie rok temu. Wykonałem operację przepukliny pępkowej, plastykę powłok brzusznych ze zszywaniem mięśni prostych brzucha oraz dodatkowo odessanie tłuszczu z brzucha i talii metodą Vaser Lipo – wspomina dr Samir.

Ta historia brzmi znajomo? Jeśli uważasz, że masz podobny problem, nie czekaj!
Umów się na konsultację z naszym specjalistą.

ANNA, mama, przedsiębiorczyni, studiuje iberystykę, 31 lat

„Po ciąży, okresie karmienia piersią (karmiłam 2 córki, łącznie 3 lata) oraz zrzuceniu 11 kilogramów mój biust zaczął wyglądać dramatycznie. Było mi niewygodnie i źle się czułam: podczas biegania, na plaży. W tym roku zdecydowałam, że na wakacje muszę poprawić swój wygląd i czuć się komfortowo.

Najpierw przeszłam liposukcję ramion plus Renuvion na ramiona i piersi. Potem kolejny zabieg – powiększenie biustu za pomocą implantów. Doktor sam je dobrał. Zaufałam mu, nie kłóciłam się. Wybrał dosyć duże, bo 405 ml i 375 ml. Na ostateczne efekty trzeba poczekać 9 mcy, ale ja już jestem zadowolona i nie wyobrażam sobie, że może być jeszcze lepiej! Teraz czuję się o niebo lepiej ze sobą. Jestem bardziej pewna siebie, bardziej atrakcyjna. Czuję pogodę ducha”.

***

„Zaproponowałem pacjentce innowacyjną metodę – Renuvion (J-Plasma). Przy okazji zabiegu na ramiona postanowiliśmy wykorzystać tę nową technologię również na piersiach w celu obkurczenia ich skóry. To była chyba pierwsza taka próba na świecie – nie słyszałem, żeby wcześniej ktoś wykonał taki zabieg – zauważa dr Samir. – Przeprowadziliśmy go na początku maja. Skóra bardzo dobrze zareagowała na Renuvion i fajnie się obkurczyła. Po miesiącu, czyli na początku czerwca, wykonano powiększanie piersi implantami, bez podniesienia. Efekt jest niesamowity. Pacjentka już teraz jest bardzo zadowolona, pomimo że na ostateczne rezultaty
należy czekać kilka miesięcy”. DR SAMIR IBRAHIM

Ta historia brzmi znajomo? Jeśli uważasz, że masz podobny problem, nie czekaj!
Umów się na konsultację z naszym specjalistą.

PAULA TUMALA modelka, fotomodelka, influencerka, youtuberka

Problem:  powikłania po wszczepieniu implantów pośladków
Zabieg: Vaser Lipo + brazylijskie pośladki (przeszczep tkanki tłuszczowej w celu powiększenia pośladków)

W 2012 roku przeszłam zabieg powiększenia pośladków w klinice w Katowicach. Niestety lekarz, który mnie tam operował, wstawił za duże implanty, nieproporcjonalne do mojej sylwetki. Do tego zabieg nie został przeprowadzony prawidłowo i pojawiły się komplikacje. Przez 3 miesiące rany nie chciały się zagoić, pojawiła się gorączka. W końcu implanty zostały usunięte, ale pośladki nadal były w strasznym stanie.

Do Mandala Beauty Clinic trafiłam po kilku latach, gdy w końcu zdecydowałam się coś z nimi zrobić. Czytałam dużo dobrych opinii na temat dra Samira. Ktoś też mi go polecił. Dr Samir jako jedyny nie odmówił mi pomocy. To wspaniały lekarz, a Mandala jest według mnie jedną z najlepszych klinik w Polsce.

„Pacjentka zgłosiła się do mnie ponad rok temu, aby poprawić wygląd pośladków po operacji wszczepienia implantów wykonanej nie przez chirurga plastycznego, a lekarza medycyny estetycznej. Pośladki były niesymetryczne, z dużymi wgłębieniami i liczymi bliznami.
Powiększenie pośladków za pomocą implantów to bardzo skomplikowany zabieg, wymagający dużej precyzji. Niewielu lekarzy w ogóle się go podejmuje. A ci, którzy go wykonują, zazwyczaj konsultują się ze mną.

Tym razem zdecydowałem się jednak na przeszczep tłuszczu, aby zniwelować nierówności. Zabieg Vaser Lipo został wykonany po około roku od pierwszej wizyty, gdyż pacjentka musiała przytyć, aby można było pobrać tkankę tłuszczową z brzucha, ud i pleców. Po paru miesiącach uzupełniliśmy tłuszcz jeszcze w niektórych miejscach, chociaż ogólnie już po pierwszym przeszczepie efekty były zadowalające.” – pisze dr Samir

EWA, sales manager, mama bliźniaków, 33 lata

Problem:  obwisła skóra na brzuchu po ciąży, rozstęp mięśni, fałd skórny po cesarskim cięciu
Zabieg: liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo, operacja przepukliny kresy białej i podniesienie powłok brzucha

Po ciąży miałam obwisłą skórę na brzuchu, rozstęp mięśni, a po cesarskim cięciu także nawis skóry.  Na zabieg zgłosiłam się kilka miesięcy po porodzie. To było 3 lata temu. Wiedziałam jak taki zabieg będzie wyglądał. Trochę przerażała mnie blizna, ale stwierdziłam, że wolę to niż brzydki brzuch, który muszę ukrywać pod ubraniem. Chciałam wyglądać lepiej, czuć się pewnie, dobrze we własnej skórze. I udało się. Już na drugi dzień po zabiegu, gdy zdjęłam pas i zobaczyłam efekt, byłam szczęśliwa.

Ta historia brzmi znajomo? Jeśli uważasz, że masz podobny problem, nie czekaj!
Umów się na konsultację z naszym specjalistą.

DOROTA, architekt, 33 lata

Problem: „oponka”, cofnięty podbródek
Zabieg: Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo

Mój brzuch mimo zdrowej diety i ćwiczeń nie wyglądał tak, jakbym chciała. Chociaż jestem szczupła, to miałam tak zwaną oponkę. Z kolei cofnięta broda była wynikiem wypadku w dzieciństwie. Przez całe życie miałam z tego powodu duże kompleksy.

W końcu postanowiłam coś z tym zrobić. Jeśli chodzi o odessanie tłuszczu – Vaser Lipo – to rano miałam zabieg, a wieczorem mój stan był na tyle dobry, że mogłam już wyjść do domu. Liposukcja ultradźwiękowa jest dużo bardziej delikatna niż tradycyjna. Oczywiście miałam dreny, potem pojawiła się opuchlizna i siniaki, ale po czterech dniach byłam już na chodzie. W piątej czy szóstej dobie rozpoczęłam drenaże limfatyczne, w sumie miałam ich około dwudziestu, a potem jeszcze masaże specjalnym urządzeniem. Dzięki nim wyrównują się wszelkie nierówności i pozostałości tłuszczu. Można wręcz stwierdzić, że efekt końcowy zabiegu zależy aż w 30-40 procentach właśnie od nich. W przypadku brody największym problemem była konieczność spożywania posiłków w płynnej postaci. Delektuję się jedzeniem. Niestety muszę się przyznać, że parę razy nie zastosowałam się do zaleceń lekarza i szwy się rozeszły. Przez to blizna nie wygoiła się ładnie. Dlatego przestrzegam wszystkich pacjentów, by słuchali zaleceń lekarza.

Tak historia brzmi znajomo? Jeśli uważasz, że masz podobny problem, nie czekaj!
Umów się na konsultację z naszym specjalistą.

KLAUDIA, stewardesa, 21 lat

Problem: duże wahania wagi, brak efektów stosowanej diety i ćwiczeń, tzw. ptasi profil
Zabieg: liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo, autoprzeszczep tłuszczu: piersi i pośladki

Wahania wagi bardzo źle wpłynęły na mój wygląd. Niestety ćwiczenia nie pomagały, diety trochę, ale na krótko, bo miałam zrujnowany metabolizm.

Zaczęłam więc czytać, co mogę zrobić i znalazłam informację na temat Vaser Lipo. Dowiedziałam się, że pozwala na: szybką regenerację organizmu, możliwość przeszczepu tłuszczu w dowolne miejsce, brak bólu, co zresztą potwierdziło się. Sprawdziłam, kto robi tego typu zabiegi najlepiej i ma największe doświadczenie. Okazało się, że dr Samir szkolił się w Stanach Zjednoczonych u samego twórcy tej metody. Uznałam, że to będzie najlepszy wybór. Po odessaniu i autoprzeszczepie tłuszczu do piersi i pośladków kolejnym zabiegiem była korekcja podbródka… Cierpiałam na niedorozwój tej części twarzy. Podbródek był wklęsły, tworząc „ptasi” profil. Zawsze mi to przeszkadzało. Początkowo odessano mi tłuszcz z żuchwy, ale nie uzyskaliśmy w pełni zadowalającego efektu, więc razem z doktorem podjęliśmy decyzję o wszczepieniu dodatkowo małego implantu. Może to zabrzmieć kontrowersyjnie, lecz dzięki operacjom plastycznym moje życie zmieniło się na lepsze. Stałam się pewna siebie, otwarta, rozrywkowa.

Tak historia brzmi znajomo? Jeśli uważasz, że masz podobny problem, nie czekaj!
Umów się na konsultację z naszym specjalistą.

KATARZYNA: mama, fanka sportu

Problem: przepuklina kresy białej, rozciągnięta skóra brzucha, nadmiar tkanki tłuszczowej

Zabieg: usunięcie fałdu skórno-tłuszczowego w środkowej i dolnej części brzucha, plastyka mięśni ściany brzucha oraz odessanie nadmiaru tłuszczu metodą Vaser Lipo

Czas rekonwalescencji: 10 dni, 3 miesiące do pełnej sprawności

Na zabieg zdecydowałam się przede wszystkim ze względów zdrowotnych. Miałam przepuklinę kresy białej, która utrudniała mi życie i sprawiała ból. Stwierdziłam, że skoro – 10 lat po porodzie – i tak muszę poddać się operacji, to w końcu czas coś z tym zrobić. Przez przepuklinę nie mogłam się schylać, dźwigać, nie mogłam ćwiczyć – co bardzo lubię – nie mogłam pracować nad swoim wyglądem. Oprócz plastyki brzucha dr Samir zasugerował odessanie tłuszczu. Zgodziłam się i nie żałuję. Już po 10 dniach od operacji byłam na chodzie, a po 3 miesiącach zaczęłam w końcu ćwiczyć.

Ta historia brzmi znajomo? Jeśli uważasz, że masz podobny problem, nie czekaj!
Umów się na konsultację z naszym specjalistą.