Monika, mama, kosmetyczka, 39 lat

Pani Monika jest kosmetyczką, która swój własny gabinet prowadzi od 13 lat. Ma 39 lat i jest mamą dwóch córek – sześcio- i trzynastolatki. Do Mandala Beauty Clinic wybrała się z polecenia by poprawić objętość biustu po ciążach. Zachęcona pierwszymi pozytywnymi doświadczeniami postanowiła również poprawić linię łydek metodą Vaser Lipo.

„Pacjentka zgłosiła się pierwszy raz do kliniki w 2019 roku. Po urodzeniu i wykarmieniu dwójki dzieci jej piersi niestety straciły jędrność i uległy atrofii, dlatego zdecydowała się na operację biustu. Rozwiązaniem tej sytuacji było wszczepienie implantów 275 i 250 ml. Początkowo proponowałem nieco większy rozmiar, ale pacjentka obawiała się tak śmiałego rozwiązania. Po zagojeniu piersi spotkaliśmy się ponownie by dokonać liposukcji łydek. Pani Monika mimo szczupłej sylwetki ma genetyczne skłonności do gromadzenia się tłuszczu w tej okolicy. W naszej klinice wykonujemy liposukcji łydek metodą Vaser Lipo wykorzystującą działanie ultradźwięków, które precyzyjnie rozbijają tkankę tłuszczową i usuwają je bez naruszania okolicznych tkanek. Niezaprzeczalne atuty tej metody to skuteczność, niska inwazyjność, a tym samym szybki powrót do codziennych czynności. Odessana tkanka tłuszczowa może zostać użyta także do modelowania innej części ciała jako naturalny wypełniacz. Tak stało się i w tym przypadku, gdy zaproponowałem przetransferowanie odessanego tłuszczu do piersi w celu ich dopełnienia. Tym razem Pani Monika przyznała mi rację, że pełniejszy biust będzie lepiej wyglądać – co możemy podziwiać na naszej sesji.” – uśmiecha się dr Samir Ibrahim.

Tak historia brzmi znajomo? Jeśli uważasz, że masz podobny problem, nie czekaj!
Umów się na konsultację z naszym specjalistą.

Marta, kosmetolożka 33 lata

Od szkoły średniej, czy nawet już podstawowej, miałam duże kompleksy spowodowane małym biustem: „plecy z przodu, plecy z tyłu”. W końcu zdecydowałam się na powiększenie ich implantami. Operacja zwiększyła moją pewność siebie. W końcu czuję się 100% kobietą. Żałuję tylko, że nie zrobiłam tego wcześniej. Drugi raz nie czekałabym tak długo. Polecam ten zabieg wszystkim kobietom, które mają mały biust. I polecam Mandalę. Lekarze mają fajne podejście. Wiedziałam, że jestem pod dobrą opieką.

***

Pacjentka zgłosiła się z powodu małych, atroficznych oraz asymetrycznych piersi, w celu ich powiększenia. Prawa pierś była szersza i położona wyżej od lewej. Co więcej, pacjentka miała blizny po usunięciu guzków piersi oraz wciągnięte brodawki piersiowe. Po dyskusji z Panią Martą wybrane zostały im-planty okrągłe, profil średni wielkości 360 cc – relacjonuje przypadek dr Samir.

Ta historia brzmi znajomo? Jeśli uważasz, że masz podobny problem, nie czekaj!
Umów się na konsultację z naszym specjalistą.

Magda, mama, pracuje w firmie konsultingowej, 35 lat

Zawsze chciałam mieć większy biust. Mój może nie był brzydki, ale nieproporcjonalny do sylwetki, w stosunku do szerokich bioder. Dlatego na 35. urodziny postanowiłam sobie zrobić prezent, mimo że mąż był przeciwny:). Najlepszy prezent w życiu. Na początku myślałam o powiększeniu piersi tłuszczem, nie implantami. Ze względu na te naturalne efekty. Ale wszyscy lekarze, z którymi rozmawiałam, odradzali mi to. Dr Samir też nie był przekonany. Więc ostatecznie wycofałam się z tej opcji i zdecydowałam na implanty okrągłe. Są ciut większe niż planowałam, ale w tym względzie posłuchałam specjalisty. Czuję się teraz dużo lepiej ze sobą, łatwiej mi kupić ubrania, bo moja sylwet-ka jest proporcjonalna. Mój mąż też szybko zmienił zdanie i nowy biust bardzo mu się podoba:).

***

Pani Magda zgłosiła się do nas z powodu małych, atroficznych i asymetrycznych piersi. Pacjentka po dwóch porodach, ze skrzywieniem kręgosłupa i asymetrią postawy ciała (prawa pierś większa i położona niżej od lewej) – wspomina dr Samir. – Na pierwszej konsultacji postanowiliśmy, że wykonamy przeszczep tłuszczu do piersi. Pacjentka jednak zmieniła zdanie i zdecydowała się na implanty piersiowe. Wybrane zostały implanty okrągłe wielkości 345cc. Pacjentka jest bardzo zadowolona z tego wyboru i efektów zabiegu.

Ta historia brzmi znajomo? Jeśli uważasz, że masz podobny problem, nie czekaj!
Umów się na konsultację z naszym specjalistą.

Aneta, psycholożka 27 lat

Zawsze miałam bardzo duży biust. Właściwie od kiedy zaczęłam dorastać. Potem przytyłam 20 kg, a następnie gwałtownie schudłam, co było spowodowane problemami zdrowotnymi i hormonalnymi. Biust wtedy strasznie zmalał i nie dało się poprawić jego wyglądu ćwiczeniami. W końcu trafiłam do dra Samira. Operację przeszłam bardzo dobrze, prawie mnie nie bolało, a czytałam wcześniej, że ból jest nie do zniesienia. Po dwóch dniach normalnie funkcjonowałam. Może dlatego nic mnie nie bolało, bo byłam tak bardzo szczęśliwa w dniu operacji. Zawsze o niej marzyłam.

***

Młoda pacjentka zgłosiła się na pierwszą konsultację w lipcu 2018 roku. Podczas konsultacji stwierdzono asymetrię piersi, ich opadanie (ptoza 3-ego stopnia) oraz zły stan skóry piersi (dużo rozstępów). Po długich dyskusjach ustaliliśmy wspólnie, że najlepszą opcją będzie podniesienie piersi z cięcia w kształcie kotwicy odwróconej oraz ich powiększenie implantami okrągłymi 275 i 295 cc o średnim profilu. Jednak dwa tygodnie przed operacją pacjentka prosiła o większy rozmiar. Ostatecznie, po paru miesiącach, wykonano podniesienie piersi i ich powiększanie implantami wielkości 295 i 310 jednocześnie, czym zniwelowano asymetrię. W tej chwili, prawie rok po operacji, efekty zabiegu są bardzo dobre, a pani Aneta jest bardzo zadowolona.

Ta historia brzmi znajomo? Jeśli uważasz, że masz podobny problem, nie czekaj!
Umów się na konsultację z naszym specjalistą.

ANNA, mama, przedsiębiorczyni, studiuje iberystykę, 31 lat

„Po ciąży, okresie karmienia piersią (karmiłam 2 córki, łącznie 3 lata) oraz zrzuceniu 11 kilogramów mój biust zaczął wyglądać dramatycznie. Było mi niewygodnie i źle się czułam: podczas biegania, na plaży. W tym roku zdecydowałam, że na wakacje muszę poprawić swój wygląd i czuć się komfortowo.

Najpierw przeszłam liposukcję ramion plus Renuvion na ramiona i piersi. Potem kolejny zabieg – powiększenie biustu za pomocą implantów. Doktor sam je dobrał. Zaufałam mu, nie kłóciłam się. Wybrał dosyć duże, bo 405 ml i 375 ml. Na ostateczne efekty trzeba poczekać 9 mcy, ale ja już jestem zadowolona i nie wyobrażam sobie, że może być jeszcze lepiej! Teraz czuję się o niebo lepiej ze sobą. Jestem bardziej pewna siebie, bardziej atrakcyjna. Czuję pogodę ducha”.

***

„Zaproponowałem pacjentce innowacyjną metodę – Renuvion (J-Plasma). Przy okazji zabiegu na ramiona postanowiliśmy wykorzystać tę nową technologię również na piersiach w celu obkurczenia ich skóry. To była chyba pierwsza taka próba na świecie – nie słyszałem, żeby wcześniej ktoś wykonał taki zabieg – zauważa dr Samir. – Przeprowadziliśmy go na początku maja. Skóra bardzo dobrze zareagowała na Renuvion i fajnie się obkurczyła. Po miesiącu, czyli na początku czerwca, wykonano powiększanie piersi implantami, bez podniesienia. Efekt jest niesamowity. Pacjentka już teraz jest bardzo zadowolona, pomimo że na ostateczne rezultaty
należy czekać kilka miesięcy”. DR SAMIR IBRAHIM

Ta historia brzmi znajomo? Jeśli uważasz, że masz podobny problem, nie czekaj!
Umów się na konsultację z naszym specjalistą.

Katarzyna, 20 lat

Problem: zespół Polanda, duża asymetria i opadanie piersi
Zabieg: plastyka piersi przy użyciu implantów

Miałam duże, ale bardzo asymetryczne i opadające piersi. Zgłosiłam się do kliniki, żeby je podnieść i wyrównać implantami. Dra Samira poleciła mi koleżanka. Była bardzo zadowolona z rezultatów zabiegu, który wykonała w Mandali. Zresztą sama widziałam te efekty i bardzo mi się spodobały. […] Moje otoczenie jest bardzo otwarte i nie ma problemu z korzystaniem z chirurgii plastycznej.

“Pani Kasia zgłosiła się do mnie z powodu wrodzonej asymetrii piersi i klatki piersiowej oraz niecałkowitego wykształcenia prawego sutka (tzw. zespół Polanda). Objawem tego schorzenia jest brak lub niedorozwój mięśnia piersiowego większego po jednej stronie ciała. U Pani Kasi lewa pierś była dwa razy większa od prawej. Dodatkowo u pacjentki doszło do opadania piersi, prawdopodobnie z powodu zmian masy ciała.
W takich przypadkach możliwe są trzy rozwiązania: podniesienie i zmniejszenie lewej piersi, podniesienie lewej piersi wraz z przeszczepem tkanki tłuszczowej do obu piersi oraz podniesienie obu piersi i ich powiększenie implantami różnej wielkości.” – wyjaśnia dr Samir

ADRIANNA 28 lat

Problem: mały biust, asymetria
Zabieg: Powiększenie piersi za pomocą implantów z rozmiaru miseczki A do D

Od zawsze byłam malutka, szczuplutka, no i miałam małe piersi. W dodatku od kiedy zaczęłam intensywnie ćwiczyć na siłowni 6 lat temu, stały się jeszcze mniejsze. Ponieważ w większości pracuję za granicą, mogłam odłożyć trochę pieniędzy. Zdecydowałam się je wydać właśnie na zabieg powiększenia biustu za pomocą implantów.

Jak wspominam zabieg? Prawdę mówiąc, spodziewałam się większego bólu. Dobrze znosiłam okres pooperacyjny. Może dlatego, że dużo ćwiczyłam wcześniej. Na początku czułam ucisk, jakby jakiś grubas siedział mi na klatce piersiowej:). Przez pierwsze dwa tygodnie miałam trochę problemów ze wstawaniem, ale potem zaczęłam wracać do normalnego życia. Jeśli chodzi o rekonwalescencję, to wykonywałam masaże według zaleceń lekarskich. I to wszystko.

Ta historia brzmi znajomo? Jeśli uważasz, że masz podobny problem, nie czekaj!
Umów się na konsultację z naszym specjalistą.

KLAUDIA, stewardesa, 21 lat

Problem: duże wahania wagi, brak efektów stosowanej diety i ćwiczeń, tzw. ptasi profil
Zabieg: liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo, autoprzeszczep tłuszczu: piersi i pośladki

Wahania wagi bardzo źle wpłynęły na mój wygląd. Niestety ćwiczenia nie pomagały, diety trochę, ale na krótko, bo miałam zrujnowany metabolizm.

Zaczęłam więc czytać, co mogę zrobić i znalazłam informację na temat Vaser Lipo. Dowiedziałam się, że pozwala na: szybką regenerację organizmu, możliwość przeszczepu tłuszczu w dowolne miejsce, brak bólu, co zresztą potwierdziło się. Sprawdziłam, kto robi tego typu zabiegi najlepiej i ma największe doświadczenie. Okazało się, że dr Samir szkolił się w Stanach Zjednoczonych u samego twórcy tej metody. Uznałam, że to będzie najlepszy wybór. Po odessaniu i autoprzeszczepie tłuszczu do piersi i pośladków kolejnym zabiegiem była korekcja podbródka… Cierpiałam na niedorozwój tej części twarzy. Podbródek był wklęsły, tworząc „ptasi” profil. Zawsze mi to przeszkadzało. Początkowo odessano mi tłuszcz z żuchwy, ale nie uzyskaliśmy w pełni zadowalającego efektu, więc razem z doktorem podjęliśmy decyzję o wszczepieniu dodatkowo małego implantu. Może to zabrzmieć kontrowersyjnie, lecz dzięki operacjom plastycznym moje życie zmieniło się na lepsze. Stałam się pewna siebie, otwarta, rozrywkowa.

Tak historia brzmi znajomo? Jeśli uważasz, że masz podobny problem, nie czekaj!
Umów się na konsultację z naszym specjalistą.

MONIKA, mama i modelka, 28 lat

Problem: małe, asymetryczne, opadające piersi
Zabieg: plastyka piersi z użyciem implantów
Czas rekonwalescencji: tydzień

Do Mandali trafiłam trochę przypadkiem. Po ciąży i okresie karmienia piersią schudłam, moje ciało zmieniło się, a piersi były asymetryczne. Byłam już umówiona na zabieg powiększenia biustu w innej klinice, ale zaczęłam na ten temat rozmawiać z koleżanką w pracy. To ona poleciła mi dra Samira Ibrahima. Oczywiście nie ma lepszej reklamy niż zobaczyć efekt na żywo: piękny, proporcjonalny, idealny biust. Nie byłam pewna, czy jest naturalny czy sztuczny! Długo się więc nie zastanawiałam.

W niedługim czasie w Mandali przeszłam zabieg powiększenia biustu, a potem jeszcze modelowanie brzucha i pośladków metodą VASER LIPO, aby poprawić proporcje całej sylwetki. Jestem bardzo zadowolona z efektów. Teraz sama zachęcam koleżanki, również te z branży!

Ta historia brzmi znajomo? Jeśli uważasz, że masz podobny problem, nie czekaj!
Umów się na konsultację z naszym specjalistą.

MARIA, pacjentka i… lekarka

Problem: asymetryczne, zniekształcone piersi
Zabieg: plastyka piersi (podniesienie i powiększenie biustu z użyciem implantów, połączone z modelowaniem gruczołu piersiowego wraz z kompleksem otoczki i brodawki)
Czas rekonwalescencji: kilka tygodni

Po wielu latach znacznej nadwagi przeszłam proces bardzo drastycznego, niekontrolowanego przez lekarzy i dietetyka odchudzania. Nie pozostało to obojętne dla mojego wyglądu: mocno rozciągnięta, pozbawiona jędrności skóra, liczne rozstępy, a przede wszystkim asymetryczne i zniekształcone piersi. Pewnego dnia po prostu wstałam i poczułam, że bardzo chcę zmienić ich wygląd. Dotarło do mnie, że tak jak inne kobiety chcę cieszyć się pięknym kształtem piersi, bielizną (wcześniej mogłam kupować tylko taką, która zamaskuje wszystkie niedoskonałości, a nie taką, o jakiej marzyłam), czy też niektórymi ubraniami, np. odkrywającymi plecy lub bez ramiączek, których wcześniej, ze względu na konieczność noszenia “żelaznego” biustonosza, bardzo mocno podnoszącego piersi i nadającego im akceptowalny kształt, musiałam sobie odmawiać. Od razu zadzwoniłam do pani Natalii z Mandala Beauty Clinic i umówiłam się na konsultację do dra Samira Ibrahima. Decyzję podjęłam w ciągu jednej minuty!

Ta historia brzmi znajomo? Jeśli uważasz, że masz podobny problem, nie czekaj!
Umów się na konsultację z naszym specjalistą.