Katarzyna, 20 lat

Metamorfozy

Problem: zespół Polanda, duża asymetria i opadanie piersi
Zabieg: plastyka piersi przy użyciu implantów

Miałam duże, ale bardzo asymetryczne i opadające piersi. Zgłosiłam się do kliniki, żeby je podnieść i wyrównać implantami. Dra Samira poleciła mi koleżanka. Była bardzo zadowolona z rezultatów zabiegu, który wykonała w Mandali. Zresztą sama widziałam te efekty i bardzo mi się spodobały. […] Moje otoczenie jest bardzo otwarte i nie ma problemu z korzystaniem z chirurgii plastycznej.

“Pani Kasia zgłosiła się do mnie z powodu wrodzonej asymetrii piersi i klatki piersiowej oraz niecałkowitego wykształcenia prawego sutka (tzw. zespół Polanda). Objawem tego schorzenia jest brak lub niedorozwój mięśnia piersiowego większego po jednej stronie ciała. U Pani Kasi lewa pierś była dwa razy większa od prawej. Dodatkowo u pacjentki doszło do opadania piersi, prawdopodobnie z powodu zmian masy ciała.
W takich przypadkach możliwe są trzy rozwiązania: podniesienie i zmniejszenie lewej piersi, podniesienie lewej piersi wraz z przeszczepem tkanki tłuszczowej do obu piersi oraz podniesienie obu piersi i ich powiększenie implantami różnej wielkości.” – wyjaśnia dr Samir