Oferta

Przeszczep włosów mężczyźni

Łysienie androgenowe męskie
U mężczyzn, łysienie androgenowe jest najbardziej rozpowszechnioną formą łysienia. Charakteryzuje się ono przerzedzeniem włosów na skroniach oraz na czubku głowy. Z biegiem czasu, włosy na skroniach nadal wypadają, pozostawiając tylko centralne pasmo włosów na przedniej linii włosów, podczas gdy coraz  bardziej łysieje czubek. Ostatecznie, wypadanie włosów w tych okolicach rozszerza się, tworząc jedną dużą łysinę. W zależności od tempa postępu wypadania, pozostaje tylko pasek włosów wokół bocznych i tylnej części głowy. Wypadanie włosów jest problemem dla wielu mężczyzn, podczas kiedy linia włosów cofa się, twarz nabiera bardziej dojrzałego wyglądu. Wypadanie włosów jest postrzegane przez wielu jako niechciana oznaka przedwczesnego starzenia się.

Łysienie androgenowe jest chorobą przewlekłą i progresywną. Jest faktem powszechnie znanym, że mężczyźni, którzy mają skłonność do męskiego androgenowego wypadania włosów, będą w dalszym ciągu tracić ich coraz więcej. Ustalono, że u mężczyzn, Dihydrotestosteron (DHT) - aktywna forma testosteronu, jest czynnikiem, który powoduje stopniową miniaturyzację mieszków włosowych. Jeśli jesteś genetycznie podatny na wypadanie włosów typu męskiego, DHT działa stopniowo, powodując miniaturyzację mieszków włosowych, co powoduje, że włosy rosną krótsze, cieńsze, i tracą kolor, aż w końcu obumierają.

Możliwości leczenia
Kiedy już poznamy przyczyny wypadania Twoich włosów, możemy określić najlepszy sposób, aby zatrzymać dalszą ich utratę, wzmocnić włosy które jeszcze posiadasz i przywrócić te już utracone.  Dla większości pacjentów oznacza to stosowanie kilku sposobów leczenia: nieinwazyjne - polegające na ochronie włosów które jeszcze pozostały, oraz przeszczep włosów, aby odtworzyć te włosy które utraciłeś. U niektórych pacjentów pożądany efekt można osiągnąć przy użyciu nieinwazyjnego leczenia.

Zapraszamy do Mandala Beauty Clinic na indywidualną konsultację do dr Samira, który dokona oceny Państwa typu łysienia. Podczas konsultacji zaproponujemy Państwu indywidualną ścieżkę leczenia.

Umów się na wizytę >>

Niektóre leki, jak Propecia, działają na rzecz zapobiegania i odwrócenia miniaturyzacji mieszków włosowych poprzez blokowanie konwersji testosteronu w DHT. Propecia jest uważana za "kamień węgielny" w terapii, ponieważ jest ona bezpieczna i skuteczna w leczeniu męskiego androgenowego typu wypadania włosów. Z danych naukowych wynika, że zażywając Propecia przez okres pięciu lat, pacjent ma 90% szans wyglądać tak samo jak przed procesem łysienia lub lepiej niż przed okresem zanim zaczął zażywać lek. Te same badania wykazały, że 75% mężczyzn którzy nie zażywali Propecia wyglądało "dużo gorzej" na końcu tego samego pięcioletniego okresu.
Im wcześniej zaczniemy leczenie, tym  więcej włosów możemy zachować. Jeśli jesteś gotowy, aby położyć kres utracie włosów i przywrócić to, co zostało utracone, umów się na konsultację z dr Samirem.

Lek Propecia jest doskonałym preparatem dla wielu mężczyzn. Jest on bezpieczny, łatwy do zażywania i skuteczny. Propecia (Finasteride 1mg) jest pierwszą tabletką sprawdzoną w leczeniu genetycznego łysienia u mężczyzn. W badaniach klinicznych, Propecia zatrzymała wypadanie włosów w ponad 80% przypadków i stymuluje wzrost włosów w ponad 66% przypadków.

Propecia ma niewiele skutków ubocznych, które ustepują po zaprzestaniu przyjmowania leku. Jednym z nich jest zmiana popędu płciowego - statystycznie występuje u 2% mężczyzn. Propecia nie wpływa na jakość plemników i płodność, a lek nie stwarza zagrożenia dla kobiet w ciąży mających normalne stosunki seksualne z partnerem zażywającym lek, jednak kobiety w okresie rozrodczym nie powinny przyjmować leku.
 
Minoksydyl
Obecnie produkowany pod różnymi nazwami handlowymi, dokładny mechanizm działania jest nieznany. Wiemy, że stymuluje mieszki włosowe (w fazie anagennej), powodując zagęszczanie włosów. Minoksydyl jest pomocny w spowolnieniu tempa utraty włosów u około 70% -75% pacjentów, a u około połowy pacjentów widzimy ponowne odrastanie włosów.

Lek powinien być stosowany na skórę głowy dwa razy dziennie.
Aby uzyskac pożądany efekt, lek powinien być stosowany przez co najmniej cztery miesiące - w celu zatrzymania wypadania włosów, a nastęnie przez co najmniej siedem miesięcy, aby uzyskac ponowny odrost włosów. Zazwyczaj włosy te są cienkie i krótkie (Vellus). Przerwanie stosowania leku, wcześniej czy później spowoduje ponowną utratę włosów.
Najczęstsze działania niepożądane Minoksydylu, które występują u około 2%  pacjentów to: świąd, łuszczenie się i zaczerwienienie skóry.
Minoksydyl może być stosowany zarówno przez mężczyzn i kobiety.
Minoksydyl jest uważany za  lek "pierwszego rzutu" w leczeniu przerzedzenia włosów u kobiet.

Ekspandery tkankowe
Ekspandery najczęściej stosujemy u pacjentów z bliznami pooparzeniowymi.
Jest to zabieg chirurgiczny polegający na wszczepieniu balonu pod skórę głowy.

Ekspandery tkankowe
Urządzenie służące do rozciągania skóry głowy. Często używane do przyspieszenia procesu redukcji łysego obszaru głowy poprzez rozciąganie skóry głowy.

Metoda STRIP
Przeszczep włosów to prosty zabieg chirurgiczny, który polega na pobraniu wycinka skóry owłosionej z tyłu lub z boku głowy - włosy w tym miejscu są stałe (permamentne) i nie podlegają działaniu dehydrotestosteronu (DHT). Następnie lekarz i jego asystenci dzielą pobrany wycinek na małe części, tzw. jednostki cebulowe (przeszczepy). Przeszczepy mogą różnic się wielkością i zawierają jeden, dwa, trzy, a czasami cztery pojedyncze włosy. Po przygotowaniu obszaru biorczego skóry głowy przez lekarza (polegającego na mikronacięciach skóry) następuje wszczepianie przeszczepów.
Czas zabiegu zależy od liczby przeszczepów, zwykle - przy ilości 1000 przeszczepów zabieg trwa około 2-3 godzin, przy ilości 1500 przeszczepów około 3-4 godzin. Przy ilości powyżej 2000 przeszczepów zabieg może trwac około 5-6 godzin.
Przeszczepione włosy przechodzą przez fazy gojenia zwykle w okresie dwóch do trzech miesięcy od zabiegu. Po tym okresie włosy zaczynają rosnąć w tym samym tempie jak włosy normalne. Średnia wzrostu wynosi około 1-1,5 cm miesięcznie.

Metoda FUE
Przeszczep mieszków włosowych metodą FUE (Follicular unit extraction) jest zabiegiem wykonywanym ambulatoryjnie (czas trwania w zależności o ilości włosów to od 5-8 godzin), a jego główną zaletą jest bardzo mała inwazyjność.  Dzięki temu minimalizowane jest ryzyko krwawienia, infekcji i bólu pozabiegowego. Jest to metoda, która nie wymaga użycia skalpela ani szycia skóry, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Czas rekonwalescencji to około 3-5 dni.
Pierwszy etap zabiegu to konsultacja medyczna, podczas której zbierany jest wywiad lekarski. Wtedy też pacjent otrzymuje szczegółowe informacje o tym, jak przebiegał będzie zabieg oraz proponowane są konkretne rozwiązania odpowiednie dla danej osoby.
Drugi etap to przeszczep włosów.  W pierwszej części zabiegu lekarz znieczula okolicę dawczą, z której pobierane będą pojedyncze zespoły mieszkowe (tył oraz boki głowy). Używane w tym celu jest narzędzie o średnicy od 0,8 mm do 1,2 mm (w zależności od stanu skóry, jakości i gęstości włosów). W jednym zespole mieszkowym zwykle jest od 1 do 4 włosów. Każdy z nich jest oglądany pod mikroskopem, aby znać dokładną liczbę zdrowych, nieuszkodzonych włosów. Po zakończeniu ekstrakcji przystępuje się, po wcześniejszym znieczuleniu, do implantacji zespołów mieszkowych w okolicy biorczej.
Podczas jednego zabiegu można przeszczepić do 3 tysięcy włosów. Ponowne użycie tej samej okolicy biorczej możliwe jest po 6 miesiącach od zabiegu.Po zabiegu zakładany jest opatrunek na okolicę dawczą, który można usunąć następnego dnia. Zaczerwienienie skóry w okolicach dawczej i biorczej zwykle znika w ciągu 3-5 dni.
Pacjent otrzymuje szczegółową instrukcję, w jaki sposób pielęgnować przeszczepione włosy w pierwszych dniach po zabiegu.
 

Łysienie możesz przewidzieć wcześniej. Sprawdź:
Test na łysienie androgenowe

 

Umów się na konsultację >>

 

powrót

Informacje o zabiegu

CZAS ZABIEGU:
3-6 GODZIN

ZNIECZULENIE:
MIEJSCOWE

REKONWALESCENCJA:
1 DZIEŃ, 2 WIZYTY KONTROLNE