Oferta

Liposukcja tradycyjna

Liposukcja to zabieg modelujący ciało, który jest zalecany szczególnie pacjentom, u których nadmierna tkanka tłuszczowa jest oporna na diety i ćwiczenia. Tłuszczu można pozbyć się w okolicach brzucha, pleców, bioder, pośladków, ud, kolan, szyi, brody, policzków oraz ramion. Jest to zabieg prawdziwie modelujący sylwetkę, a nie metoda na ogólną utratę masy ciała. Ważne jest, aby zaplanować sobie odpowiednią, zdrową dietę i ćwiczenia, aby efekty operacji utrzymały się.

Techniki liposukcji:
W przypadku liposukcji istnieje wiele technik. Podczas konsultacji przedyskutujemy z Tobą opcje oraz pomożemy w zrozumieniu terminologii, która może już być Ci znana, na przykład liposukcja laserowa CoolLipo, liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo,  lipomodelowanie czy liposukcja tumescent. Przedyskutujemy z Tobą korzyści i wady każdej opcji, aby pomóc Ci w podjęciu świadomej decyzji.

Zabiegi łączone:
Liposukcja zwykle łączona jest z innymi zabiegami, takimi jak plastyka brzucha czy plastyka piersi. Zdarza się, że u pacjentów w różnych miejscach występują niewielkie przyrosty tkanki tłuszczowej, które nie chcą zniknąć bez względu na intensywność ćwiczeń i dietę. Zwykle przeprowadzenie niewielkiej, dodatkowej, liposukcji podczas innego zabiegu nie stanowi problemu szczególnie, że pacjent znajduje się pod narkozą. Złożone zabiegi liposukcji przeprowadzane są osobno w celu zminimalizowania ryzyka podczas operacji. Bezpieczeństwo to nasz priorytet.

Rekonwalescencja po liposukcji:
Opuchlizna może utrzymywać przez cztery do sześciu tygodni od operacji, a całkowity powrót do zdrowia trwa około trzech miesięcy. Po operacji liposukcji polecamy masaż limfatyczny. Masaż limfatyczny pobudza krążenie limfy w celu szybkiego pozbycia się płynu, protein i toksyn z komórek i skierowania ich z powrotem do krwioobiegu. Efektem końcowym jest zmniejszenie siniaków i obrzęku, i szybsza rekonwalescencja po liposukcji. Brak czucia w obszarze poddanym liposukcji jest naturalny. Jest to tymczasowe, jednak powrót do normalnego stanu może potrwać rok. W przypadku tej operacji namawiamy pacjentów do podjęcia ćwiczeń tuż po zabiegu. Nacięcia są niewielkie, dlatego goją się szybko. Siniaki są objawem naturalnym i czasowym.
Pacjentom radzi się nosić bandaż elastyczny (swego rodzaju gorset noszony pod ubraniem) przez 6 tygodni. Pozwala to zminimalizować opuchliznę i zapobiec deformacjom wymodelowanego obszaru.

Często otrzymujemy pytania, czy po operacji liposukcji możliwe jest widoczne przybranie na wadze w miejscach niepoddanych zabiegowi. Odpowiedź na to pytanie zazwyczaj jest negatywna. Jednak, niektórzy pacjenci doświadczają tego, iż przybierają mniej na wadze w miejscach poddanych liposukcji. W związku z tym, jeśli w ogóle przybierają na wadze najpierw widoczne jest to w innych obszarach ciała. Zawsze podkreślamy, że aby uniknąć tej sytuacji, po operacji liposukcji należy starać się utrzymywać swoją wagę.

Inne zabiegi z zakresu modelowania sylwetki:
Vaser Lipo
Cool Lipo
Fraxel
Bioshape
Biocavity

Zadbaj o siebie po zabiegu dla najlepszego efektu:
Dietetyka i porady żywieniowe

 

Umów się na konsultację >>

 

powrót

Informacje o zabiegu

CZAS ZABIEGU:
OK. 60 MIN.

ZNIECZULENIE:
OGÓLNE LUB MIEJSCOWE

REKONWALESCENCJA:
7-14 DNI, 3 WIZYTY KONTROLNE