Oferta

Karboksyterapia Fenix

Karboksyterapia to inaczej mezoterapia igłowa dwutlenkiem węgla. Oznacza wstrzykiwanie preparatu (w tym wypadku CO2) pod warstwę skóry lub naskórka. Metoda przynosi rewelacyjne efekty, ponieważ regeneruje skórę od wewnątrz, gdzie nie są w stanie dotrzeć żadne kosmetyki.

Karboksyterapia jest zabiegiem klinicznie testowanym, bezpiecznym, o niewielkiej ingerencji w ciało człowieka. Jest znana i stosowana od ponad 80 lat.

Metoda nie powoduje skutków ubocznych. Dwutlenek węgla jest naturalnie wydalany z organizmu, tak, jak to dzieje się podczas procesu oddychania.

Urządzenie Fenix, stosowane do karboksyterapii w Mandala Beauty Clinic, pozwala na precyzyjną i szybką iniekcję dwutlenku węgla. Tym samym zabieg jest komfortowy i bez ryzyka dla pacjenta. Fenix pozwala także na iniekcję miejsc bardzo wrażliwych, jak okolice oczu i skóry głowy.

Zastosowanie
Karboksyterapia służy przede wszystkim do regeneracji skóry. Zabieg stymuluje produkcję elastyny i kolagenu. W efekcie włókna kolagenowe ulegają kurczeniu, a skóra ulega widocznemu uelastycznieniu. Dodatkowo opóźnia proces starzenia, powoduje zwiększenie przepływu krwi i tlenu, tym samym regeneruje skórę. To także silny impuls dla organizmu do budowania nowych naczyń krwionośnych i opóźnienia procesu starzenia.

Zalecana jest także jako zabieg uzupełniający po liposukcji i liftingu. Połączenie obu zabiegów, liposukcji i karboksyterapii, przynosi o wiele lepsze efekty aniżeli stosowanie tych metod pojedynczo.

Ponadto zabieg usprawnia drenaż limfatyczny i poprawia metabolizm. Podawany do organizmu gaz niszczy komórki tłuszczowe, a w efekcie modeluje sylwetkę.
Jest to także świetny sposób na walkę z cellulitem – poprawa sprężystości skóry następuje już po pierwszym zabiegu.

Karboksyterapia polecana jest osobom dotkniętym problemem wypadania włosów. Warto skorzystać z niej jako uzupełnienie transplantacji włosów.
 

Dzięki zastosowaniu urządzenia Fenix, możliwa jest także naprawa delikatnych okolic oczu. Cienie pod oczami spowodowane są obniżonym krążeniem krwi. Karboksyterapia skutecznie dotleni te obszary i  poprawi mikrokrążenie – skóra odzyska zdrowy kolor i wygląd.

Jak przebiega zabieg?

Podczas zabiegu do warstw skóry wprowadzany jest dwutlenek węgla. Technologia Fenix sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny, a komfort pacjenta maksymalnie zachowany.  Karboksyterapia nie wymaga rekonwalescencji. Wystarczy, aby leczony obszar chronić  przez kilka godzin przed kontaktem z wodą.  Co więcej, pacjent może swobodnie powrócić do codziennych aktywności i obowiązków zaraz po zabiegu.

W zależności od leczonego miejsca, potrzebna jest inna ilość zabiegów. Konsultacja z lekarzem konieczna jest więc w każdym przypadku.

 

Sprawdź inne zabiegi:
Mezoterapia
Vaser Lipo
Lifting twarzy

powrót