Dla pacjenta – Mandala

Dla pacjenta

Przygotowanie do zabiegu

W trosce o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych pacjentów przygotowaliśmy ważne wskazówki, w jaki sposób przygotować się do zaplanowanej operacji czy zabiegu.

 

REKONWALESCENCJA

Ból to normalna część procesu gojenia po operacji. Podczas rekonwalescencji powinieneś posiadać wystarczającą ilość środków przeciwbólowych, by czuć się komfortowo. Dostaniesz również antybiotyki lub inne leki.

WYPISANIE Z KLINIKI

Po zabiegu ambulatoryjnym pacjent może udać się do domu już w kilka godzin po zabiegu. Przed wypisaniem do domu, pielęgniarka lub lekarz wyjaśni kwestie diety, leków i pielęgnacji zoperowanego miejsca. Zostaniesz poinformowany o tym, czego należy unikać (na przykład uprawiania seksu, mycia się, wchodzenia po schodach, prowadzenia pojazdu, lub wykonywania ćwiczeń). Prowadzenie pojazdu tuż po zabiegu nie jest wskazane. Wcześniej zorganizuj sobie transport do domu.

W KOŃCU…

Stawienie czoła zabiegowi może być stresujące. Wiedza o tym, czego oczekiwać, ukoi Twoje nerwy. Każdy zabieg jest wyjątkowy. Twój lekarz szczegółowo odpowie na każde Twoje pytanie. Im więcej wiesz o Twoim zabiegu tym lepsze rezultaty osiągniesz podczas rekonwalescencji.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas! klinika@mandalaclinic.com